Parmak Çıtlatma Nasıl BırakılırParmak Çıtlatma Nasıl Bırakılır  ?

Parmak Çıtlatma Nasıl BırakılırParmak Çıtlatma Nasıl Bırakılır  ? Parmak Çıtlatma Nasıl BırakılırParmak Çıtlatma Nasıl Bırakılır  ?
Parmak Çıtlatma Alışkanlığı Nasıl Bırakılır

Parmak çıtlatma nasıl bırakılır sorusunun cevabını derhal derhal herkesin merak edeceğini düşünütefsir. Parmak çıtlama yerini bir süre sonra bilinçsizce kendiliğinden gerçekleşiyor gibi hissediyoruz. Parmak çıtlatırken rahatladığınızı düşünseniz dahi vücudunuz pekte sizin gibi düşünmüyor. Parmak çıtlatmanın zararları var, bazı inançlara göre ise tahmin edildiğinden çok daha zararlı.

-> Parmak çıtlatma alışkanlığının ne kadar zararlı bir fiil olduğunu düşünün. Parmak çıtlatmanın zararlarını yazının devamında okuyabilirsiniz.

Parmak Çıtlatma Nasıl BırakılırParmak Çıtlatma Nasıl Bırakılır  ? Parmak Çıtlatma Nasıl BırakılırParmak Çıtlatma Nasıl Bırakılır  ?

Parmak Çıtlatma Alışkanlığı

-> Parmaklarınızın üstüne küçük bir not yazabilirsiniz böylece parmaklarınıza baktığınızda parmak çıtlatmayacağınız aklınıza gelir ve bu fiili yapmaktan vazgeçersiniz.

-> Bu bir alışkanlık ve bırakılması kuvvet olabilir ama kendinizi frenlemeye başladıktan sonra devamı gelmesi muhtemeldir.

-> En önemlisi ile elinizin altında oyalanmanızı sağlayacak bir iş ile meşgul olun. Elinizde kalem çevirin ama o güzel parmaklarınızı çıtlatmayın 🙂 parmak çıtlatmak rahatlatıcı gibi gözükebilir ama bu fiilin elbette zararları mevcut Parmak çıtlatmanın zararları nedir ? bunu derhal cevaplayalım.

Parmak Çıtlatmanın Zararları

Parmak çıtlatmak için kamu arasında dilden dile yayılmış zararlar söylenmekte işte onlardan bazıları;

-> Parmak çıtlatmak ileride ellerin titremesine yol açmaktadır.

-> Parmak çıtlatmak parmağın kopmasına yol açmaktadır. (aşırı)

-> Parmak çıtlatmak kireçlenmeye sebep olmaktadır.

Parmak çıtlatmanın zararlarından en bilindik ve etkisi daha fazla olan madde ise parmaklarda kavrama sorunu. Yapılan araştırmalar neticesinde parmak çıtlatanların, parmak çıtlatmayanlara göre daha kuvvet kavradığı tespit edilmiştir.

Sizinde parmak çıtlatmak ile ilgili demek istedikleriniz varsa tefsir alanında yazabilirsiniz.

 

loading...

Yorumunuzu Bırakın