Para Biriktirmeye Alternatif Çözüm: Altın Birikimi

Para Biriktirmeye Alternatif Çözüm: Altın BirikimiPara Biriktirmeye Alternatif Çözüm: Altın Birikimi
akça biriktirmenin en iyi alternatif yolu altın biriktirmektir.

Geliri olduğu halde akça biriktirmek isteyip de akça biriktiremeyen insanların ortak noktası ne biliyor musunuz? kolay harcfakat.

Biraz daha açayım. akça ya ne kadar kolay ulaşabilirsek harcfakat ihtimalimiz de o denli yüksek oluyor. Gerek cüzdanımızda taşıdığımız banknot akça lar, banka hesaplarımızda bulunan akça lar ya da küçük bir el hareketiyle pos cihazının başında bekleyen satış görevlisine uzattığımız kredi yaşlıları…

Bakın ne kadar da kolay harcıyoruz.

Peki, buraya kadar anladık. Çoğu vakit kolay harcfakat yapabildiğimiz için bir2m yapamıyoruz. O halde ne yapacağız? Bence aklımızdan aynı eylem geçiyor. HARCAMALARIMIZI ZORLAŞTIRMAK.

Harcfakatlarımızı zorlaştırabileceğimiz bazı yollar mevcut Bu yollardan bahsedeceğim fakat aslında hiçbirine gerek kalmayacak. yalnızca gözümüzün önünde bulunsun.

Daha az akça taşımak. Evet, yanımızda daha az akça akça taşırsak harcfakatlarımızı bir çeşit zorlaştırmış oluruz.

Kredi yaşlılarını kapatmak. İyi bir yol gibi görünebilir fakat yaşlı kullanmanın hem bizim için hemde ekonomimiz için faydalarını göz önünde bulundurduğumuzda ve içinde bulunduğumuz teknoloji çağını düşündüğümüzde hiç de mantıklı değil.

Kredi yaşlıı limitlerini düşürmek. Özellikle yaşlı harcfakatlarınız hakkında kendinize mani olamıyorsanız gerçekten iyi bir f2r!

Harcfakat planı yapmak. En iyi yollardan biridir. Örneğin, her ay yalnızca ihtiyacınız olacak şekilde harcfakat planı yapabilir ve plana sadık kalarak, harcfakatlardan arta kalan kısmı banka hesabınızda bir2m adına tutabilirsiniz.

ama hâlihazırda tüm bunlar uygulanabiliyor olsaydı muhtemelen böyle bir yazıyı yazmayacaktım. Yapan mevcut tabii, o ayrı.

O halde işte şimdi altın biriktirme vakti.

Altın her ne kadar bir yatırım aracı olsa da farklı f2rlerle de kullanmak mümkün. Örneğin, bu yatırım aracını biz bir2mlerimizi elde tutmak için kullanabiliriz. Hem harcfakatlarımızı zorlaştırarak bir2m elde etmiş olacağınız hemde yatırım yapmış olacağız. Bir taşla 2 kuş!

İster fiz2 olarak kuyumculardan altın alın isterseniz de banka hesabı açarak istediğiniz tutarda gram cinsinden altın alın. emin olun her istediğinizde kolay ca altınlarınızı bozdurfakatyacaksınız.

Altın bozdurmak, ATM’den akça çekmekten yahut kredi yaşlılarından harcfakat yapmaya nazaran psikolojik açıdan çok daha zordur. Öyle sanıyorum ki, kimse bir2mlerini ve dahası küçükten başlayıp, büyüteceği bu yatırımını kolay harcfakatlar için silip atmaz.

Ayrıca, son 10 yıllık altın fiyatları grafiği altının uzun vadede getirisi hakkında size f2r verebilir. Öte profilden eğer banka yoluyla altın alımı yapmak istiyorsanız; Altın hesabı açmanın avantajları ve bir diğeri Gram altın almak avantajlı mı? yazılarına göz atmanızı tavsiye ederim.


loading...

Yorumunuzu Bırakın