Özgeçmiş(CV) Nasıl Hazırlanır ?

Özgeçmiş(CV) Nasıl Hazırlanır ?Özgeçmiş(CV) Nasıl Hazırlanır ?
Öz geç ;miş nasıl hazırlanır ?

Yeni bir iş başvurusu yapmak iç ;in neredeyse tüm işletmeler özgeç ;miş istiyor. Hatta hepsi desem de yanlış olmaz. Özgeç ;miş, başka bir deyişle diğer kısaltma adı olan CV ç ;ok özen ile hazırlanmalı. Ç ;ünkü bu hazırladığınız vesika sizin onlarda ki bırakacağınız ilk izlenim olacaktır. İş mülakatına ç ;ağırılmanız iç ;in bu vesika yi özen yla doldurun. Nasıl güzel bir özgeç ;miş hazırlarım ? sorusunun cevabını gelin beraber zarifleyelim.

  1. Hazırlayacağınız öz geç ;miş (CV) ç ;ok detaylı yahut hiç ; bilgi iç ;ermeyen niteliklerde olmasın. Bu zarif ç ;izgiyi tutturmak ç ;ok önemli
  1. Özgeç ;mişinizde doğum tarihinizi ve doğum yerinizi belirtin.
  1. İletişim bilgisi olarak mutlaka e-posta  adresinizi yazın. Seç ;tiğiniz e-posta adresi aç ;ık ve kolay anlaşılabilir olması gerekiyor. E-postanızda isiminizin geç ;mesi sizin avantajınıza olacaktır.
  1. Özgeç ;mişiniz de muhakkak telefon numaranızı da verin. Sizi arayıp ulaşabilecekleri bir numara olsun.
  1. Öz geç ;mişinizde eğitim durumunuzdan bahsedin. Hangi liseyi kaç ; yılında bitirdiniz. Hangi üniversiteden mezunsunuz vs. Ayrıca eğitim durumunuza bildiğiniz bir dil varsa onları da ekleyebilirsiniz.
  1. İş tecrübeleriniz varsa bunları özgeç ;mişinizde belirtmek oldukç ;a önemlidir.  Daha önce bir yerde staj yaptıysanız yahut ç ;alıştıysanız mutlaka bunları belirtin.
  1. Bildiğiniz Bilgisayar programları varsa bunları da özgeç ;mişinize ekleyebilirsiniz.
  1. Göstereceğiniz referanslar özgeç ;mişiniz iç ;in önem yeryüzü ediyor. Referansınız varsa bunları da belirtin.
  1. En son eklemek istediklerinizi de özgeç ;mişinizin en altına ekleyebilirsiniz. Bu bölümde vermek istenilen mesajlar da az miktar da yer alabilir.
  1. En son olarak sağ üst tarafa fotoğrafınızı yerleştirin. Fotoğraf seç ;iminde titiz olun. Facebook ta kullandığınız günlük fotoğraflar yerine takım elbiseli, ciddi fotoğraflarınızı yeğleme edin.

 

Özgeç ;miş Örneği, Özgeç ;miş Taslağı ;

Özgeçmiş(CV) Nasıl Hazırlanır ?Özgeçmiş(CV) Nasıl Hazırlanır ?

 

Örnek Özgeç ;mişi İndirmek İç ;in BURAYA Tıklayın. (WORD DOSYASI OLARAK DÜZENLENMİŞTİR.)

loading...

Yorumunuzu Bırakın