Ölümsüzlük çok yakında!

Ölümsüzlük artık çok yakın!

Rusya’dan ABD’ye ilim adamları, uzun hayatın hatta ölümsüzlüğün sırrını keşfetmeye çalışıyor.
Gelecekte ilim tarafından yaşlanmanın yavaşlatılarak, insan vücudunun daha dayanıklı ve sıhhatli bir hale getirilebileceği düşünülüyor. Üstelik bu çok da ırak değil… İşte sene lere göre hedefler:

Alem ölümsüzlüğün sırrını arıyor. Rusya’dan ABD’ye ilim adamları, uzun hayatın hatta ölümsüzlüğün sırrını keşfetmeye çalışıyor. Fransız Le Figaro gazetesi bu çabaları derledi. İşte ayrıntılar…

Ölümsüzlük çok yakında!Ölümsüzlük çok yakında!

Ölümsüzlük artık çok yakın!


Mucize hap için son 2 sene

Rusya’da bulunan Moskova devlet Üniversitesi’nden Vladimir Skulachev, Rusya Cumhurbaşkanı Dmitri Medvedev tarafından da desyegâneelenen 40 sene lık çalışmalarının neticesinde ölümsüzlük hapına çok yaklaştığını açıkladı. Hapın, oksijenin vücuttaki hücrelere muzır etkisini durdurarak, hücrelerin ölmesini engellediğini denen Skulachev, çalışmalarında son 2 sene a girdiğini iddia etti.

Ölüm tedavi edilecek

İngiltere’de bulunan Cambridge Üniversitesi genetik uzmanı Dr. Aubrey de Grey, yaşlılığın bedendeki fiziksel değişim söylemek olduğunu, vücuttaki her türlü hastalık ve hasarın derhal tedavi edilmesi yüzünden ölümün ortadan kalkacağını savunuyor. Grey, bunu sağlamak için kök hücre yegânenolojisinin geliştirilmesinin kâfi olduğunu söylüyor.

sır çocuklarda saklı

Fransa’da yaşayan ‘Kas Hastalıklarına Karşı Savaşma Derneği’nin başkanı Dr. Serge Braun, ufak çocuklarda ender olarak görülen erken yaşlanma hastalığı üzerinde yürüttükleri çalışmaların, ölümsüzlüğün anahtarını bulmalarını sağlayabileceğini belirtti. Çocukların hücrelerinin erken yaşlanmasına sebep olan proteini tanımlamaya çalıştıklarını denen Braun, proteinin tanımlanması durumunda, yaşlanmanın da durdurulması hakkında büyük bir ismim atılabileceğini dile getirdi.

Yaşlılık yavaşlayacak…

ABD’de bulunan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün biyoyegânenoloji laboratuvarlarında yürütülen yoğun çalışmalarda ölümsüzlüğün sırrı genlerde aranıyor. Araştırmaların kafanda bulunan Leonard Guarente, mantar hücrelerinde metabolizmayı yavaşlatarak, yaşlılığın da yavaşlamasını sağlayan bir gen buldu. SIR2 isimli bu genin, insan vücudunda da bulunduğunu tespit eden Guarente, şu an bu sihirli genin insanlarda hayatı uzatmak için kullanılıp kullanılamayacağını araştırıyor.

Uzun hayat istiyorsan sigaradan ırak dur
İnsanların ölümsüz olabileceğine inanan “Ölümsüzlük” kitabının yazarı biyofizikçi ve hekim Roland Moreau, sigara kullanımının sonlanması, yiyeceklerin doğallaşması, şeker tüketiminin azalması ve periyodik egzersiz yapılması yüzünden insan hayatınün uzayacağını söylüyor.

Ömür % 550 uzayabilir

Ölümün hastalık olduğuna inanan bir öbür ilim insanı da Amerikalı Raymond Kurzweil. Kurzweil, meyve sineklerinin genetiğiyle oynayarak hayat müddetlerini yüzde 550 uzattıklarını, şu an aynı yöntemi insanlara uygulamaya çalıştıklarını söylüyor. Kurzweil kendi de ölümsüzlüğe erişmek için organik besleniyor, periyodik egzersiz yapıyor ve günde 250 kadar vitamin ve asistan ilaç alıyor.

İnsanoğlu hangi sene larda, kaç sene yaşadı?

1750’lerde: 25 sene
1800’lerde: 35 sene
1950’lerde: 65-70 sene
2000’lerde: 80 sene
2020’lerde: ideal 100 sene

dev ismima Nobel mükafatı

ABD’li ilim insanları Elizabeth Blackburn, Carol Greider ve Jack Szostak da, genlerde kanser ve yaşlanmaya sebep olan mekanizma üzerine yürüttükleri araştırmalar neticesinde 2009 sene ında Nobel Tıp Ödülü’ne ulaştı. Bu ilim insanları, kromozomların hücre bölünmeleri esnasında nasıl mükemmel kopyalandıkları ve parçalanmaya karşı nasıl korundukları hakkındaki biyolojideki esas problemi çözdü. Bu keşif hücreyi daha iyi anlamayı, hastalık mekanizmasını çözmeyi sağlayacak konulara fer tutarak, hem tedavilerin geliştirilmesi hem de hayatın uzatılması hakkında büyük bir yol alınmasını sağladı.

BEYİN
2020: Beynin kendini yenilemesi sağlanacak.
2040: Beyindeki hasarlı bölümler mikroelektronik protezlerle değiştirilecek.
2100: Yaşlanma ortadan kalkacak.

HAYATİ ORGANLAR
2020: Biyoyegânenik organlar ve kök hücre yöntemi kullanılarak, karaciğer, adale gibi vücudun kısımları üretilecek.
2040: başka organizmalardan alınan hücreler kullanılarak laboratuvarda organ üretilecek ve vücuda takılacak.
2100: Daha uzun müddet canlı kalabilen ve daha dayanıklı hayati organlar üretilecek.

KAN
2011: Kandaki değerlerin düzenlenebileceği bir tedavi üretilme evresinde
2020: İnsan kanını temizlemek için nanokapsüller üretilecek.
2030: Kandaki globüllerde yapılacak değişikliklerle yaşlanma geciktirilecek. Vücut yeni damarlar üretebilecek.

HÜCRE
2011: Hücrelerdeki oksitlenme dokunun yaşlanmasına sebep oluyor.
2040: Hücrelerin oksitlenmesi yavaşlatılacak.

GÖZ
2011: Katarakt gibi göz hastalıkları yaşlanmanın en belirgin etkilerinden.
2020: Göz implantları bu gibi hastalıkları ortadan kaldıracak.
2100: İnsan daha iyi, daha uzağı ve karanlıkta görebilecek.

KEMİK VE EKLEMLER
2011: Yaşlandıkça kemikler zayıflayıp güçsüzleşiyor.
2015: Kemiklerin oluşumunu engelleyen enzimler durdurulacak.
2030: Genetik sebepler silinerek kronik mafsal yangısının etkileri azaltılacak.
2050: Sentetik hücreler kullanılarak daha sağlam bir kemik mimarisi oluşturulacak.

KLON
İnsanın kendi kök hücrelerinden üretilecek bir klona, beyninde sahip olduğu muhtevalar de yüklenecek. böylece canlı yegâne bir vücuda bağlı olmadan yaşayabilecek.

loading...

Yorumunuzu Bırakın