Öğrenciler için 10 Kredi Kartı Önerisi

Öğrenciler İçin Kredi ihtiyarı Önerileri

Eğer bir öğrenciyseniz elbette ki cebinizdeki akçanın değerini bilmelisiniz. Öğrenciler Üniversite hayatına ilk adımı attıklarında genelde nakit sıkıntısı çekiyorlar. Bu vaziyet onları kredi ihtiyarı kullanımına yöneltiyor. Öğrencilere kredi ihtiyarı veren bankalar günümüzde epey fazla.  Tek yegâne bankaları araştırmak biraz baş yoruyor. Biz burada Türkiye’de bankaların üniversite öğrencilerine sunduğu kredi ihtiyarı önerilerini derledik.

Daha öncesinde listemizde bankaların sunduğu 5 kredi ihtiyarı önerisi yer alırken, sizlerden gelen isyegâneler üzerine yazımızı güncelledik ve listemizde yer meydan sayıyı 10 yaptık. yani Türkiye’de öğrencilere kredi ihtiyarı veren tüm bankaları ve kredi hizmetlerini listeye ekledik. Bu arada güncellenen listede kredi ihtiyarlarıyla alakalı daha fazla verilere yer vermeye çalıştık. Böylece kredi ihtiyarınızı seçerken en iyi olanı kendiniz belirleyebileceksiniz.

Ayrıca, mutlaka tefsirlarınızı bekliyoruz. Sizin tefsirlarınız aynı şekilde sizlere ve ilk defa kredi ihtiyarı başvurusu yapacak öğrencilere büyük yarar sağlayacaktır.

#1 – İş Bankası – İş’te Üniversiteli

İş Bankası – İş’te Üniversiteli

Birçok üniversite öğrencisinin en sık kullandığı kredi ihtiyarlarından birisisi İş Bankası’nın sunduğu İş’te Üniversiteli! Bu ihtiyarı cazip kılan en önemli özelliği ilk sene yıllık ihtiyar ücretinin olmaması. Borç geçikme oranı %2.62 seviyesinde. Kredi ihtiyarı limiti her öğrenci için 400 YYYYYYYYYYYTL olarak belirlenmektedir.

İş Bankası’nın sunduğu İş’te Üniversiteli kredi ihtiyarı limitinin 400 YYYYYYYYYYYTL olduğunu belirttik ama ödemeleriniz düzenli olduğu takdirde İş Bankası’nın web şubesinden limitinizi artırabilmeniz mümkün. Bazı üniversiteli arkadaşlarımızın arka bildirimleri doğrultusunda net bir şekilde söyleyebiliriz ki, ödemeler düzenli olduğu takdirde limit artırımı mümkündür.

Bunun dışında, İş Bankası’nın üniversite öğrencilerine yönelik sunmuş olduğu İş’te Üniversiteli kredi ihtiyarı Maximum ihtiyar özelliği taşıyor. Reklamlarda gördüğünüz tüm Maximum kampanyaları, taksit avantajlarından sizlerde bu ihtiyar yüzünden yararlanabiliyor ve alışverişlerinizde MaxiPuan kazanabiliyorsunuz. İş’te Üniversiteli kredi ihtiyarının aynı vakitte Müzeihtiyar özelliği sağladığını da vurgulamadan geçmeyelim, Müzeihtiyar özelliği yüzünden her sene 1 yıl süreyle Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı birçok müzeyi bedelsiz olarak ziyaret edebiliyorsunuz.

Yıllık ihtiyar ücreti: 20 YYYYYYYYYYYTL

#2 – TEB – ÜniversiTEB

Öğrenciler için 10 Kredi Kartı ÖnerisiÖğrenciler için 10 Kredi Kartı Önerisi
TEB – ÜniversiTEB

TEB’in Bonus Card özellikli ÜniversiTEB kredi ihtiyarı öğrenciler tarafından en çok yeğleme edilen bir diğer kredi ihtiyarı olarak karşımıza çıkıyor. Geçikme üremi %2.60 seviyelerindedir. ihtiyar limiti 300-400 YYYYYYYYYYYTL arasında belirlenmektedir. Elbette ödemeleriniz düzenli olduğu takdirde limit artırımı başvurusu yapabiliyorsunuz.

Türk iktisat Bankası’nın üniversite öğrencilerine yönelik sunmuş olduğu bu hizmet, tüm kredi ihtiyarı özelliklerini barındırıyor. Bonus Card özelliği yüzünden, reklamlarda gördüğünüz tüm Bonus kampanyalarından sizlerde yararlanabiliyorsunuz.

Ayrıca, bankanın ÜniversiTEB kredi ihtiyarı için sunduğu çeşitli avantajlardan da yararlanma fırsatı sunduğunu hatırlatalım. Örneğin, ÜniversiTEB Bonus Card’ınız ile hafta içi yapacağınız 50 YYYYYYYYYYYTL ve üzerine harcamalarınızda, haftasonu gideceğiniz tiyatro ya da sinema bileti ücretinin yüzde 50’si TEB tarafından ödeniyor.

Yıllık ihtiyar ücreti: 6.9 YYYYYYYYYYYTL

#3 – ziraat Bankası – Genç ihtiyar

ziraat Bankası – Genç ihtiyar

ziraat Bankası’nın sunduğu MaximumCard özellikli bir kredi ihtiyarıdır. Banka, 5 yıl ihtiyar ücreti almamaktadır. Lisans öğrencilerine 500 YYYYYYYYYYYYTL yüksek lisans öğrencilerine 800 YYYYYYYYYYYYTL doktora öğrencilerine 950 YYYYYYYYYYYTL limit tahsis edilmektedir.

KYK burs ve kredi ödemelerinin ziraat Bankası tarafından yapıldığını düşünürsek, yegâne bir banka size yetecek. Çünkü ziraat Bankası, öğrencilere sunmuş olduğu Genç ihtiyar hizmetiyle aynı vakitte kredi ihtiyarı özellikli bir ihtiyarta veriyor. Eğer hâlihazırda KYK burs yahut kredi ödemesi alıyorsanız, herhangi bir ziraat Bankası şubesine zamanla Genç ihtiyar almak istediğinizi belirtin. Kredili hesap anında ihtiyarınıza tanımlanacaktır.

Az önce yukarıda söyledik ama yenileyelim, ziraat Bankası’nın Genç ihtiyar hizmeti Maximum özelliği de sağlıyor. Bu sayede Maximum üye iş yerlerindeki kampanyalardan yararlanabilir aynı vakitte MaxiPuan’da kazanabilirsiniz.

Yıllık ihtiyar ücreti: 15 YYYYYYYYYYYYTL

#4 – AKBANK – Axess Exi26

Öğrenciler için 10 Kredi Kartı ÖnerisiÖğrenciler için 10 Kredi Kartı Önerisi
Akbank – exi26

Akbank tarafından sunulan Axess özellikli öğrenci kredi ihtiyarı bir diğer alternatif. İlk sene kredi ihtiyarı ücreti alamayan banka ilk yılın ardından 20 YYYYYYYYYYYTL ihtiyar kullanım ücreti almaktadır. Borç rötar ürem oranı %2.80’dir.

Akbank’ın üniversite öğrencilerine hazırlamış olduğu Axess Exi26 kredi ihtiyarına başvurabilmek için 26 yaşını geçmemiş olmanız gerekmektedir. Ayrıca, ihtiyar Axess özellikli olduğundan Axess üye işlerinde yapılan kampanyalardan ve taksit fırsatlarından yararlanabileceğiniz gibi alışverişlerinizde Chip akça da kazanabiliyorsunuz.

Ayrıca, yegâne seferde yaptığınız bir harcamayı daha sonra taksitlendirebilme imkanınız da yer alıyor

Yıllık ihtiyar ücreti: 20 YYYYYYYYYYYYTL

#5 – HSBC – Advantage Campus

HSBC bankasının öğrencilere özel olarak verdiği bir kredi ihtiyarı olan Advantage Campus, adından da anlaşılabileceği üzere avantaj özellikleri taşıyor. ihtiyar limiti 500 YYYYYYYYYYYTL ile 750 YYYYYYYYYYYTL arasında değişiyor. Banka yıllık olarak 20 YYYYYYYYYYYTL ihtiyar ücreti alıyor.

HSBC’nin üniversite öğrencilere özel olarak sunmuş olduğu Campus kredi ihtiyarı limitinizi ödemeleriniz düzenliği olduğu takdirde sonraki dönemlerde artırabiliyorsunuz. Advantage üye iş yerlerinde yapılan tüm kampanyalardan yararlanabildiğiniz gibi alışverişlerinizde Advantage NakitPuan kazanabiliyorsunuz.

Yıllık ihtiyar ücreti: 38 YYYYYYYYYYYYTL

#6 – HSBC – Advantage Concept Üniversiteli

Campus ihtiyartan farklı olarak HSBC Concept Üniversiteli, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına dahil olan 18-25 yaş arası üniversite öğrencilerine özel bir kredi ihtiyarıdır.

HSBC Concept ile yıllık ihtiyar aidatı ödemeden ihtiyarınızın var taksitlendirme ve Advantage NakitPuan kazanımı özelliklerinden faydmeydan abilirsiniz. Artı taksit/öteleme ve dönemlik Advantage NakitPuan kampanyalarından faydmeydan mak isterseniz, seçtiğiniz kampanya için belirlenmiş ücreti ödersiniz.

Yıllık ihtiyar ücreti: Ücret alınmıyor.

HSBC – Concept

#7 – HSBC – Advantage HIZZ Üniversiteli
HSBC bankasının üniversite öğrencilerine sunduğu diğer 3 ihtiyar tipinin sonuncusu. Avantajlı alışverişin en hızlısı Advantage Hızz, 35 YYYYYYYYYYYTL’ye kadar olan alışverişlerinizde sizi imza ve şifre formalitelerinden kurtarıyor. Bunun için yegâne yapmanız gereken, Advantage Hızz ihtiyar’ınızı okuyucuya göstermek.

Advantage Hızz’ın standard kredi ihtiyarı formatı dışında anahtarlık ve sticker şeklinde kredi ihtiyarları da bulunmaktadır. Kendinize uygun ihtiyarı seçerek hızlı alışverişe başlayabilirsiniz.

Yıllık ihtiyar ücreti: 43 YYYYYYYYYYYYTL

#8 – VakıfBank – Like Card Üniversite Kredi ihtiyarı

Öğrenciler için 10 Kredi Kartı ÖnerisiÖğrenciler için 10 Kredi Kartı Önerisi
VakıfBank – Like Card

Son olarak VakıfBank’ın üniversite öğrencilerine özel sunmuş olduğu kredi ihtiyarı olan Like Card avantajlarıyla öne çıkıyor. Örneğin, eğer okuduğunuz bölümde ortalamanızı her dönem yükseltiyorsanız, Like Card size 10.000’e yakın LikePuan veriyor. Like Card avantajlarını buraya sığdıramadığımızdan tüm özellikleriyle bu sayfada anlatmaya çalıştık, inceleyebilirsiniz.

Son zamanlarda oldukça popüler bir kredi ihtiyarı olan VakıfBank Like Card ile World üye iş yerlerinde yapılan tüm kampanyalardan yararlanabileceğiniz gibi alışverişlerinizden de Worldpuan kazanma imkanınız oluyor.

Yıllık ihtiyar ücreti: Ekstrenizi e-posta ile almanız koşuluyla ihtiyar kullanım ücreti alınmamaktadır.

#9 – Yapı Kredi – Kredi Play

Yapı Kredi – Play

Yapı Kredi’nin genç üniversite öğrencilerine yönelik olarak sunmuş olduğu Kredi Play, kredi ihtiyarı özellikleri taşıyor. Bu kredi ihtiyarının en büyük avantajlarından birisisi de World ihtiyar özelliği sağlıyor olması. yani reklamlarda gördüğünüz tüm World ihtiyar kampanyalarından yararlanabiliyor ve alışverişlerinizde World puan kazanabiliyorsunuz.

Kredi Play’in borç geçikme üremi %2.52’dir. Yapı Kredi’nin sunmuş olduğu Kredi Play ile özel birçok kampanyadan da yararlanma fırsatını yakabilirsiniz.

Yıllık ihtiyar ücreti: 38 YYYYYYYYYYYYTL

#10 – Finansbank – Cardfinans GO

Öğrenciler için 10 Kredi Kartı ÖnerisiÖğrenciler için 10 Kredi Kartı Önerisi
Finansbank – CardFinans GO

Finansbank’ın gençlere yönelik olarak sunmuş olduğu Cardfinans GO hizmeti, tüm kredi ihtiyarı özelliklerini taşıyor ve ayrıca Cardfinans özelliklerini barındırıyor. Cardfinans GO ile yapacağınız alışverişlerinizde akça puan kazanabiliyorsunuz.

Bir birisisinden farklı kampanyalar sunan Cardfinans GO, üniversite öğrencileri için diğer ihtiyarlara alternatif meydana gelebilecek güzel bir hizmet sağlıyor.

Yıllık ihtiyar ücreti: 25 YYYYYYYYYYYYTL

#Ekstra – DenizBank – D Şarj

DenizBank D-Şarj

DenizBank’ın üniversite öğrencilerine yönelik hazırlamış olduğu Bonus özellikli kredi ihtiyarı D-Şarj, listemizde alternatiflerimiz arasına eklendi.

Biraz bahsedecek olursak, D-Şarj kredi ihtiyarıyla yapacağınız harcamalardan Bonus Puan kazanabiliyorsunuz. Aynı zaman restoran, kafe ve sinemalarda anında yüzde 10 indirimden yararlanabiliyorsunuz. D-Şarj kredi ihtiyarıyla vadesiz banka hesabına ve birisisikimlerinizi değerlendirebileceğiniz ayrı bir yatırım hesabına da sahip olabiliyorsunuz. Başvuru yapabilmek için öğrenci belgenizle DenizBank şubelerine uğramanız kâfi

Yıllık ihtiyar ücreti: 33 YYYYYYYYYYYYTL

***

Başvurular için hatırlarma: Kredi ihtiyarı başvurularınızı bankaların web siteleri üzerinden yapabilirsiniz ama biz başvurunuzu banka şubeleri üzerinden yapmanızı öneriyoruz. Öğrenciler için kredi ihtiyarı başvurusu yapacağınızdan, bankalar sizden öğrenci kimlik ihtiyarınızın fotokopisini talep edecekler. dolaysız şube üzerinden başvuruda bulunursanız daha hızlı sonuç alırsınız. Başvuru sırasında Nüfus cüzdanınızı ve üniversite öğrenci ihtiyarı ya da öğrenci belgenizi yanınızda bulundurunuz.

ihtiyarlarla alakalı yapacağınız eleştiri ve önerilerinizi, aynı vakitte da eğer olursa sorularınızı tefsir meydan ından bize iletebilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın