İODES ŞAL MARKASININ KURUCUSU İREM ÖZYURTÇU İLE ÇOK ÖZEL BİR RÖPORTAJ

* Öncelikle bize kendinizden biraz bahseder misiniz?

Tabii, 1989 İstanbul doğumluyum. Liseyi Üsküdar Amerikan Lisesinde okuduktan sonra Koç Üniversitesi işletme bölümünden mezun oldum. Sonrasında Amerika’ya vakit la 1 sene Los Angeles’ta yaşadım. Döndüğümde ne yapmak istediğimi tam olarak bilmiyordum, bir süre kendime vakit ayırmaya karar verdim ve sonrasında ise iodes doğdu…

* Tasrımcı olmaya nasıl karar verdiniz?

Kendime ayırdığım vakit diliminde birçok farklı şeyden ilham aldım. Küçüklüğümden bu yana çizdiğim desenleri kendi yaşamımda vazgeçilmezim olan ipek şal modelleri ile birleştirmeye karar verdim. İodes kendimi anlatım edebildiğim, düş gücümle birleştirebildiğim bir marka oldu.

* Moda dünyasındaki gelişmeler son vakit larda birçok “tasarımcı”nın doğmasını sağladı, siz kendinizi nerede ve nasıl tanımlıyorsunuz?

Ben kendimi daha çok yeni ve gelişmeye açık bir tasarımcı olarak görüyorum. Çizgiler ve renklerden oluşan bir dünyam mevcut ve hepsi tamamen bana özel. Bu çizgiler mutlaka vakit la gelişecektir.

* Koleksiyonlarınızın oluşum sürecini anlatır mısınız? Nelerden ilham alıyorsunuz?

Çizim süreci bir anda gelişiyor, aklımdan kağıda geçen çizgiler doğrultusunda tasarımlarımı tamamlıyorum. Renklenme süreci ise tasarıma bağlı olarak yol alıyor, her tasarıma her renk gitmiyor dolayısı ile bir çok alternatif geliştirip sonrasında kmeydan ları eleyerek yol alıyoruz.

* Kişiye özel tasarımlar yapıyor musunuz?

Tasarımlarım kişiye özel değil, lakin meydan kişilerin karakterini yansıtan bir analizim oluyor. Renk ve desenlere göre, satın meydan kişinin karakteri hakkında küçük ipuçları veriyorlar.

* Sizce, şal trendi geçici mi? Sizin şallarınızı etkiler mi ?

Bence şal klasik bir aksesuar, özellikle de ipek kumaş ile çalışıldığı vakit geçici bir trend olduğuna inanmıyorum. Her kadının gardrobunda bulunan, vazgeçilmez ve vakit sız bir aksesuar.

* Tasarımlarınız ile ulaşmayı amaçladığınız ülkü kitleniz nedir?

Ulaşmayı ülkülediğim, belirli bir kitle bulunmuyor. Özel günlerde ya da günlük yaşamta şal kullanmayı seven herkes ülkü kitlemizde yer alıyor.

* iodes şalların isimlerini Vivien Leigh, Audrey Hepburn, Grace Kelly ve Ingrid Bergman gibi Hollywood’un efsaneleşmiş görkemli yıldızlardan aldığını biliyoruz. Bunun sebebini öğrenebilir miyiz?

Los Angeles’ta yaşadığım süre boyunca sinema ile yakından ilgilendim, çocukluğumdan gelen bir tutku bu aslında benim için. Klasik Hollywood kadını bana oldukça ilham vermiştir, yaşam tarzları ve zerafetleri ile yaşamımda çok büyük etkileri mevcut .

* Son olarak gelecekteki projelerinizden ipuçları alabilir miyiz?

Hayır sürpriz 🙂

İODES ŞAL MARKASININ KURUCUSU İREM ÖZYURTÇU İLE ÇOK ÖZEL BİR RÖPORTAJ İODES ŞAL MARKASININ KURUCUSU İREM ÖZYURTÇU İLE ÇOK ÖZEL BİR RÖPORTAJ

İODES ŞAL MARKASININ KURUCUSU İREM ÖZYURTÇU İLE ÇOK ÖZEL BİR RÖPORTAJ İODES ŞAL MARKASININ KURUCUSU İREM ÖZYURTÇU İLE ÇOK ÖZEL BİR RÖPORTAJ

İODES ŞAL MARKASININ KURUCUSU İREM ÖZYURTÇU İLE ÇOK ÖZEL BİR RÖPORTAJ İODES ŞAL MARKASININ KURUCUSU İREM ÖZYURTÇU İLE ÇOK ÖZEL BİR RÖPORTAJ

iodes şal irem özyurtçu şal modası 2015-11-09
loading...

Yorumunuzu Bırakın