İnternet bankacılığı işlem limitleri nasıl güncellenir?

İnternet bankacılığı işlem limiti nedir ve web şubesinde işlem limitleri nasıl güncellenir? İşlem limitleri hakkında bilmeniz gerekenler.

İnternet bankacılığı işlem limitleri nasıl güncellenir?İnternet bankacılığı işlem limitleri nasıl güncellenir?
İnternet bankacılığında işlem limiti değiştirme nasıl yapılır?

İnternet bankacılığı işlem limitleri, bankanızın web kanalları üzerinden yaptığınız havale, EFT, kredi kartı sanal kart gibi işlemlerin tercihinize yönelik günlük sınırlamasıdır. Örneğin, web bankacılığı üzerinden günlük maksimum akça transfer limitinizi 10 bin YYTL 20 bin YTL vb. şekillerde limit vererek, sınırlandırabilir yahut bu işlem limitlerini artırarak değiştirme yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığı işlem limitleri hakkında bilmeniz gereken en önemli mevzu her bankanın kendi belirlediği işlem limitleri vardır. Bankaların belirlemiş olduğu bu işlem limitlerini geçmemek kaydıyla talep ettiğiniz işlemin günlük limitini düşürebilir yahut yükseltebilirsiniz.

İşlem limitlerinizi; web bankacılığı kanalından değiştirebilirsiniz. Bunun için bankanızın web sitesinden yahut mobil aplikasyonsından web şubesine bağlanmanız gerekiyor. Bazı bankaların mobil aplikasyon üzerinden işlem limit değişikliğine ruhsat vermediğini de belirteyim. Böyle bir vaziyette mobil aplikasyon yerine bankanızın web sitesine bağlanmanız gerekecektir. Bankanızın web şubesine girdiğinizde işlem limiti tanımlama monitörına ulaşın ve hangi işlem için limit güncellemesi yapmak istiyorsanız, seçim yapın. Bankanızın maksimum limitleri size aynı monitör üzerinden gösterilecektir. Bankanızın üst limitleri kapsamında işlem limitinizi değiştirebilirsiniz.

İnternet bankacılığının yanı sıra telefon bankacılığı yoluyla da işlem limitlerini değiştirebilmeniz mümkündür. yeniden telefon bankacılığı kullanarak limit değiştirecekseniz, bankanızın üst limit sınırı kapsamında değişiklik yapmanız gerekir.

Bankanızın önceden belirlediği üst limitlerin üzerinde bir değişiklik yapmak istiyorsanız, telefon bankacılığı yahut web bankacılığından bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır. Böyle bir vaziyette bankanızın şubesine başvurmanız gerekir. Şubeye konuyla alakalı başvuru yaptığınız takdirde bankanızın belirlediği limitlerin üzerinde değişiklik yapabilmeniz mümkün olacaktır.


loading...

Yorumunuzu Bırakın