Instagram’dan alışveriş nasıl yapılır? [Rehber]

Instagram'dan alışveriş yapmak her geçen gün daha cazip hale geliyor. Instagram'dan alışveriş nasıl yapılıyor, nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Tümü bu yazıda.

Instagram’dan alışveriş nasıl yapılır? [Rehber]Instagram’dan alışveriş nasıl yapılır? [Rehber]
Instagram'dan kredi kartıyla alışveriş nasıl yapılır?

Fotoğraf paylaşımları ve eşsiz filtreleriyle hayatımıza giren Instagram hala bu gayeye hizmet ediyor gibi görünse de aslında ticaret hacmiyle popüler alışveriş sitelerini aratmıyor.

Fotoğraf paylaşımları Instagram’ın ayrılmaz bir parçası olmaya devam ederken, bireysel ve müessesesel hesaplar aracılığıyla açılan hesaplarda ticaret son sürat devam ediyor.

Özellikle moda ve tasarım dünyasına giriş yapmak isteyen girişimciler için Instagram büyük bir fırsat.

Instagram’dan alışveriş yapmak sebep bu kadar cazip?

Instagram’dan alışveriş nasıl yapılır? [Rehber]Instagram’dan alışveriş nasıl yapılır? [Rehber]
Instagram’dan Alışveriş

Instagram’dan alışveriş yapmak, çağdaş ve dinamik bir alışveriş ortamı sunduğundan dolayı daha fazla yeğleme ediliyor. müessesesel işletmeler yahut bireyler hesaplarını sürekli güncel tutmaya özen gösteriyorlar. Bu güncellik ve hesap sahiplerinin takipçilerinin alakalisine göre derhal her gün yeni bir ürün sunması platformu alaka çekici kılıyor.

Instagram üzerinden pazarlama yapan pek çok satıcı kargo ücretlerini ürün fiyatlarına dahil ediyor. Elbette bu alışverişlerde kolaylık ve ürün bedellerinde şeffaflık sağlıyor. Diğer profilden özellikle satıcıların, eşsiz, özel tasarımlarlar, elbiseler vintage ürünler gibi nadir bulunan ürünleri indirimli olarak satıyor olması Instagram’dan alışverişi çok daha cazip hale getiriyor.

Nasıl Satın Alıyoruz?

Instagram’dan alışveriş nasıl yapılır? [Rehber]Instagram’dan alışveriş nasıl yapılır? [Rehber]
Instagram Hashtag

Sadece Instagram değil tüm sosyal medya kullanıcılarına çok da uzak olmayan bir kavram mevcut bu kavram: Hashtag. Etiketler yüzünden satıcılar tarafından yüklenen içerikleri kolaylıkla bulabiliyoruz ve etiketler satıcılar için de satışların artmasında büyük çıkar sağlıyor. Etiketler aracılığıyla aradığımız özel tasarım birçok ürünü satan hesaplara ulaşabiliyoruz. Çoğu vakit satıcılar, satış koşullarını varsa kargo bedeli yahut diğer açıklamaları profil sayfalarında paylaşıyorlar.

Gördüğümüz herhangi bir ürünü satın almak istersek, paylaşılan ürün fotoğrafının altına yorumlar alanında satın alma istediğimizle beraber e-posta adresimizi yazıyoruz. Bu aşamada eğer ürünler hakkında sormak istediğimiz diğer sorular varsa da satıcıya iletiyoruz. Satıcı verdiğimiz e-posta adresine açıklamalarla beraber ödeme yapabileceğimiz bir PayPal adresi gönderiyor.

Bireysel satıcılar yukarıdaki yöntemle satış yaparken, müessesesel kullanıcılar e-ticaret sitelerine ilişkin ürünlerle alakali bağlantı yahut ödeme sayfasını gönderiyorlar.

Her 2 yöntemle de banka yahut kredi kartı kullanımı yaparak ödeme yapmamız gerekiyor. Bazı satıcılar alternatif olarak kapıda ödeme seçeneği de sunabiliyorlar.

Instagram’dan Kredi Kartıyla Güvenli Alışveriş Yapmanızı Sağlayacak basit Tüyolar

Instagram’dan alışveriş nasıl yapılır? [Rehber]Instagram’dan alışveriş nasıl yapılır? [Rehber]
Instagram’dan Alışveriş ve PayPal Ödeme

Kısaca Instagram’da alışveriş sürecinin nasıl ilerlediğinden bahsetttim. Şimdi de yazının başlığında belirttiğim üzere alışverişimizi nasıl daha güvenli hale getirebileceğimizden bahsedeceğim.

  • Alışverişinizi müessesesel değil de bireysel hesaplardan yapıyorsanız, satıcıya güven şarttır. Öncelikle satıcıyla alakali yorumları okuyabilir ve satıcının alıcılara karşı yaklaşımını gözlemleyebilirsiniz.
  • Ürünün paylaşıldığı sayfada kişisel e-posta adresinizi kullanmak istemiyorsanız, yalnızca alışverişlerde kullanmak üzere yeni bir e-posta adresi alabilirsiniz. Aynı şekilde mevcut PayPal hesabınıza yeni aldığınız e-posta adresini sorunsuzca bağlayıp, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  • Eğer müessesesel işletmelerdan internet sitesi bağlantısı yoluyla alışveriş yapıyorsanız, işletme araştırması yaparak müşteri yorumlarını okuyabilir ve bu konudaki endişelerinizi azaltabilirsiniz.

loading...

Yorumunuzu Bırakın