Instagram’da ekran görüntüsü çeken yandı!

Instagram’da Hikayeler bölümünde görülen video ve fotoğrafların monitör görüntüsünü almaya çalışan kullanıcılar bu eylemi yaptığı anda görüntü sahibine bildirim mesajı gidecek!
Instagram’da ekran görüntüsü çeken yandı!Instagram’da ekran görüntüsü çeken yandı!
Sosyal medyadaki en yaygın olarak kullanolan fotoğraf ve video paylaşım platformu olan Instagramkısa bir müddet evvel silinen mesajlar özelliğini kullanıma açmıştı. Snapchat’in meşhur olmasını ve yaygınlaşmasını sağlayan bu özellik seneler sonra Instagram üzerinde kullanılabilir hale geldikten sonra ufak bir aktüelleme aldı. Bu özellik yüzünden Instagram üzerinden DM’ler belli bir müddet sonra kendini yok edecek şekilde gönderilebiliyor. böylece mesajların içeriğindeki bilgiler kalıcı olmuyor ve şahsi bilgileriniz kopyalanıp dağıtılamıyor. lakin bu mesajları karşı yan tarafından görüldükten sonra silnecek şekilde yapılandırmış olsanız bile uslu telefon yahut tablet üzerinden monitör görüntüsü alındığı takdirde mesajların bir kopyası bu mobil cihazlara kaydedilebiliyor. İşte Instagram bu durumdan haberdar olmanız için yeni bildirim sistemini kullanmaya başladı. Instagramda monitör görüntüsü çeken yandı Instagram vasıtasıyla DM üzerinden karşı tarafa bir kaybolan ileti gönderdiğiniz vakit karşı yan bu mesajın monitör görüntüsünü aldığında Instagram sizi durum konusunda bilgilendiriyor. Bu sayede izniniz olmadan şahsi bilgileriniz kopyalandığında haberdar olabiliyor ve lüzumlu tedbirleri alabiliyorsunuz.
Instagram’da ekran görüntüsü çeken yandı!Instagram’da ekran görüntüsü çeken yandı!
Instagramın yeni özelliğinin monitör görüntülerinin alınmasını engelleyemiyor olması biraz düş kırıklığı yaratıyor. ama monitör görüntüsü alınmasını engelleme işlevi Android ve iOS işletim sistemlerinde hususi izinler gerektiriyor. Bu nedenle Instagram en azından hal konusunda kullanıcıları bilgilendirmeyi yeğleme etmiş olabilir.
loading...

Yorumunuzu Bırakın