ING Bank Turuncu Hesap [İnceleme]

ING Bank Turuncu Hesap [İnceleme]ING Bank Turuncu Hesap [İnceleme]
ING Bank Turuncu Hesap

Çok vakit oldu. Mevduat hesabı incelemesi yapmayalı. Bu yazıda ING Bank ürünlerinden Turuncu Hesap incelemesini yapacağım. Turuncu Hesap nedir, özellikleri nedir, tasarruf sahiplerine hangi avantajları sağlar tümünü yazı da anlatacağım.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, ING Bank’ın Turuncu Hesap ürünü çok yeni değil, yaklaşık birkaç yıldır birikimlerini değerlendirmek isteyenler bu mevduat ürününü yeğleme ediyorlar.

Turuncu Hesap’ın tasarruf sahiplerine sağladığı avantajlardan dolayı bankanın en popüler ürünlerinden birisi Çok da uzatmadan derhal incelemeye başlayalım.

Turuncu Hesap Nedir?

Turuncu Hesap, ING Bank tarafından sağlannen tasarruf hesabıdır.

ING Turuncu Hesap, istediğiniz gibi akça yatırıp, gene istediğiniz gibi akça çekebileceğiniz bir mevduat hesabıdır. Turuncu Hesabı avantajlı kılan en büyük özelliği hesabınızda bulunan tasarrufunuza gecelik olarak nema işlemesidir.

Yani, Turuncu Hesap ile hesabınızdan akça çekseniz de çekmeseniz de sürekli nema kazanırsınız. Üstelik kazandığınız nemaler gecelik olarak hesabınıza yansıtılır. Ayrıca nema kazannebilmek için herhangi bir alt limit bulunmuyor. Hesabınızda ne kadar akça varsa, o miktar üzerinden gecelik olarak nema kazanmaya başlayabilirsiniz.

Turuncu Hesap Avantajları Nelerdir?

En büyük avantajını bir önceki akçagrafta belirttim. Sıradan vadeli hesaplardan istediğiniz vakit akça çekemiyor iken Turuncu Hesap yüzünden istediğiniz vakit akça çekebiliyorsunuz ve gecelik olarak nema kazannebiliyorsunuz.

Hesabınızı açmanız ve nema kazanmaya başlamanız için herhangi bir alt limit bulunmuyor. 10 lira ile de hesabınızı açabilirsiniz, 100 bin lira ile de. Tamamen size kalmış. Alt limit olmaması ürünü avantajlı hale getiren başka bir güzellik.

İlk defa hesap açacak müşterilere ING Bank tarafından yüzde 12 hoş geldin nemai sunuluyor. Bu nemain süresi 30 gün ve hesabınızı açtığınız gün itibariyle akçanız yüzde 12 nema oranıyla 30 gün boyunca değerlenmeye devam ediyor.

Sıradan vadeli mevduatlarda bir takım eksikler yer alıyor örneğin anne hesap dışında vadelilerden EFT/havale işlemi gerçekleştirilemiyordu. fakat ING Bank, Turuncu Hesap ürünüyle hesabınızdan EFT/Havale işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Hesap sahipleri ATM’lerden hesaplarına diledikleri anda akça yatırabiliyorlar.

tek bir cümleyle özetlemem gerekirse; Turuncu Hesap, hem bankacılık işlemlerinizin tümünü yapabileceğiniz hemde birikimlerinize sürekli nema kazandıran bir banka hesabı.

Turuncu Hesap Getirisi

Turuncu Hesap tasarruflarınızı değerlendirebileceğiniz yüksek nema oranları sunar. Yazıyı yazdığım tarih itibariyle güncel getiri oranlarını tablodan görebilirsiniz.

Turuncu Hesap Getiri Tablosu
Tutar Turuncu Hesap faizi Oranı Hoş geldin faiz Oranı
25 Bin’e kadar 8,0 12,00
75 Bin’e kadar 8,50 12,00
150 Bin’e kadar 9,00 12,00
250 Bin’e kadar 9,75 12,00
250 Bin Üzeri 4,00 4,00

Turuncu Hesap Başvurusu

Turuncu Hesaba başvuru yapmak için ING Bank üzerinde yer meydan şuradaki formu doldurarak başvuru yapabileceğiniz gibi aynı vakit da şubeler aracılığıyla da başvuru yapmanız mümkündür.

Aynı vakit da TURUNCU yazıp 2205’e kısa mesaj göndererek de başvuru yapabilirsiniz. Turuncu Hesap ile alakalı sorularınızı ve yorumlarınızı bize iletebilirsiniz.

Diğer incelemeler için Mevduat Hesapları kategorimize göz atarak düşünce alabilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın