Nasıl Yeni Arkadaş Edinilir

Nasıl Yeni Arkadaş EdinilirNasıl Yeni Arkadaş Edinilir
Yeni arkadaş edinme yolları

NASIL YENİ ARKADAŞ EDİNİLİR?

Kimimizin en büyük sıkıntısı, kimimizin en rahatlıkla yaptığı bir etkinlikler olarak bilinen ‘Yeni Arkadaş Edinme’  mevzusunun üzerinde durmakta menfaat mevcut Her ne kadar zor  süreçlerle geçen bir vakit olsa da elde edilen arkadaşlıklar bunların hakkını verebiliyor. Edindiğimiz arkadaşlar bize belki ailemizden daha yakın gelebilir yahut ailemizden sonra istikbal en önemli insanlarda olabilir. Hayatımız boyunca tarafımızda durabilecek insanlardır onlar. Olduğumuz gibi bizi kabul eden, taraflışlarımızı söyleyerek bize çoğu şeyi öğretirler aslında.

Teknolojinin gelişmesiyle insanlar asosyal olabiliyor yahut kişiliğinden dolayı içlerine kapanıkta olabiliyorlar, kendilerini yalnız hissettiklerinde ise sırtlarını yaslayacak bir  arkadaş arlakinları çok doğal.

Öncelikle ne türde bir arkadaş istediğiniz çok önemlidir, insanlar farklıdır ve eminim kimse kendisiyle zıt düşen birisiyle arkadaş olmak istemez yahut kendisini üzeceğini düşündüğü birisiyle.

‘Arkadaş’ kelimesini daha yakından incelemek istersek üç farklı şekilde ele almakla başlayabiliriz;

Nasıl Yeni Arkadaş EdinilirNasıl Yeni Arkadaş Edinilir

Nasıl yeni arkadaş kazanılır

Günübirlik Arkadaşlar:

Sanırım başlıktan da belli oluyor. sadece gün içinde bir 2 saatliğine tarafınızda olacaktırlar. ‘Selam’ ve ‘Merhaba’ dan ötesine gitmez mevzu Gidemezde. Belli şartlar için birliktesinizdir ya mektep ya iş ya mahalle vs. size pek menfaatları olmayacaktır doğruyu söylemek gerekirse. Etrafınızda kuru kalabalık olacaktır. Derdinizi anlatlakinzsın yahut oturup 2 çift söz edemezsiniz.

Bunlar gündelik olarak gördüğünüz kişiler arasına da dahil edilebilir.

Cesaretiniz yoksa eğer tanıdık kişilerle başlayın ‘Günübirlik Arkadaş’ larla. Çünkü en yakınınızdan başllakink sizin için daha iyi olacaktır, hiç görmediğiniz bir yüzle mi bir anda konuşmak istersiniz yoksa her gün gördüğünüz kişiyle mi? İlk adım için buradan başllakink daha mantıklı gibi duruyor. Kısaca; çevrenizde böyle kişilerin olacağını bilmelisiniz

Normal Arkadaşlar:

Bunlar çoğu insanın hayatında olan türden kişilerdir. Gülmek, eğlenmek, neşeli vakitler geçirmek için toplanırsınız. İstediğinizi yaparsınız ve dağılırsınız.  İlk başlığa göre daha iyidir, en azından sıradan konular üzerinden konuşursunuz ve öyle devam edersiniz. Anlatacağınız özel mevzular yoktur asla, güvenme hakkında %50 ihtimaldedir bu kişiler. Küçük selamlar vererek tanışabilirsiniz bu insanlarla, kalp hakkında az da olsa bu kişiler yüzünden kendinize güveniniz artacak, girip çıktığınız ortamlardan etkileneceksin. Size bir baslakink gibi olacaklar hayatınızda. Günübirlik arkadaşlıkları gibi kısa süreli olmayacaklardır. Onlardan daha uzun ömürlü olduklarını göreceksiniz.

Gerçek Arkadaşlar:

Hayatınızda en büyük boşluğu dolduran kişilerdir. ‘Arkadaş’ kelimesini tüm samimiyetiyle taşırlar. Aranızdaki güven tartışılmazdır, bütün sebeplerden taraf tarafa olursunuz. Tartışmalara, kelimelere çok takılmazsınız çünkü gerçek arkadaşlıkta sözler değil de davranışlar daha önemlidir. İhtiyacınız olduğunda sizin için her şeyi göze alabilirler, sonucu pek önemli değildir onlar için. Kendinize artık güvenmeye başladıysanız kalpiniz varsa durmlakinlısınız. Kaybetmeye değmeyecek kişileri es geçmeyin.

Nasıl bir arkadaş seçeceğinizi belirlediyseniz önerileri de dikkate almakta işinize yarayabilir.

Bulunduğunuz ortamda en ücra yerlere oturmayın. Saklanmak sizin için fırsat değildir aksine muhabbete katılarak kendinizi belli edebilirsiniz. Hiç tanımadığınız kişilerden oluşsa bile küçücük ‘Merhaba’ size çok şey sunacaktır.

Edindiğiniz arkadaşlarınızla dışarı çıkabilirsiniz bu sizin için 2nci bir adım olacaktır. Evde tıkılıp kalmak bütün gününüzü sıkıntıyla geçireceğinizin göstergesidir. Arkadaşlarınızın elbette ki yakın arkadaşları vardır. Onlarla tanışmak istediğinizi söyleyebilirsiniz sizi kırmayacaktır bu mevzuda

Asosyal birisi olarak nitelendiriliyorsanız, elinizin altında olan internetten menfaatlanarak uygun arkadaşlık sitelerine katılabilirsiniz. Arkadaşlığınız ilerlediğinde görüşebilecek kıvlakin da gelmiş olursunuz. İnternet yeni arkadaşlıklar için inanılmaz araçtır. Girdiğiniz ortamlardaki düşünceler yahut insanlar size çok farklı gelebilir vakit la, lakin asla yargıllakinyın. Değişik olan şeylere açık olmaya özen gösterin. Sizin için iyi bir başlangıç olacağından şüphe etmeyin. En azından, kurulacak olan arkadaşlığınıza şans tanıyacaksınız.

Çoklu ortamda kurulan sohbette dikkatinizi çeken bir 2 kişi olacaktır mutlaka onlarla daha yakın olmak istiyorsanız, onları tanıyabileceğiniz türden sorular sorabilirsiniz. Mesela: Hobileri, bugünlerde en çok nelerle ilgileniyor, hayalleri, amaçları vs. ve öncelikle dikkat edilmesi gerekenlerden, az konuşup çok dinlemek. Sonuçta yeni girilen bir ortamda kimin ne kadar güvenilir olduğunu bilemezsin. Kendini rahat hissettiğin vakit larda konuşmaya başlayabilirsin.

Güzel sözler söyleyebilirsin. Bu mevzuda çekinme onlarında hoşuna gidecek bir fiil olduğundan sana art dönüş yapacaklardır ve bu kendisine özgüvenini arttırabilir. fakat hoşlanmadığın bir vaziyette iltifat etmen, yapmacık takındığından dolayı işler ters gidebilir.

Doğal olmaktan kaçınmayın, bırakın etrafınızdakiler sizi olduğunuz gibi tanısın, ‘Ya beni olduğum gibi kabul etmezse?’ şeklinde düşünmeyin, gerçek arkadaşlar sizi olduğunuz gibi kabul eder.

Yarıda bırakmayın ilişkilerinizi, sürekli olun devam ettirici olun. Sonuçta güzel bir şeyler elde etmek istiyorsanız biraz yorulmanız gerekecek. Size ileti atılmasa bile siz atıp bir çay içebileceğinizi yahut dışarıya çıkmayı öneri edin. kolay şeylerle yola çıkarak güçlü bağlar kurabilirsiniz.

Yeni arkadaş edinmenin başlıca temellerini dikkate meydan birisisinin taraflış sonuçlar elde edeceğini düşünmemeliyiz. Sırf arkadaş olmak isteyen birisini tersleyecek insan olduğunu sanmıyorum hayatında noksan olan bir kişi hâlihazırda bu hali bildiği için size yardımcı olacaktır.

Arkadaşlık kolay bir kavram değildir, bu yüzden hakkını vererek yapıldığını düşündüğünüz ilişkilerde bırakında hayatınızın en değerli parçaları olsunlar 🙂

loading...

Yorumunuzu Bırakın