NAR SUYUNUN MUCİZESİ

Havalar çok değişken. Deyim yerindeyse, tam hastalık havası var. Bugünlerde nar ve üzüm suyunu sofranızdan noksan etmeyin. uzmanlar gribal hastalıklarda artış olduğunu belirterek korunmak için nar ya da üzüm suyu içilmesini öneriyor.

İçeriğinde yer meydan birçok yararlı maddeler sebebiyle kırmızı meyvelerin çok güçlü antioksidan özelliği olduğunu anlatım eden profesyoneller nar ve üzüm suyunun mutlaka tüketilmesi gerektiğini söylüyorlar.
Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Neriman İnanç, yarım bardak nar suyunun yetişkin bir insanın günlük C vitamini gereksiniminin yüzde 16’sını karşıladığını söyledi. Nar suyunda yoğun olarak B vitamini ve potasyum olduğuna da işaret eden İnanç, “Nar suyu özellikle içerdiği antioksidanlar yüzünden bağışıklık sistemini güçlendiriyor. ” diye konuştu

Üzüm suyunun ise A, B ve C vitaminleri, potasyum ve demir açısından oldukça varlıklı olduğunu belirten İnanç, “Kanda oksijen taşıyan hemoglobin hücrelerinin oluşumunda lüzumlu olan demir ve potasyum açısından varlıklı olan üzüm suyu, toksit maddelerin atılmasına yardımcı olur. Ayrıca bu özellikleri vücudu enfeksiyonlara karşı korur ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar” diye konuştu.

NAR SUYUNUN MUCİZESİ NAR SUYUNUN MUCİZESİ

bağışıklık sistemi hastalık havası Nar suyu Prof. Dr. Neriman İnanç 2015-10-31
loading...

Yorumunuzu Bırakın