MUHAFAZAKAR MODA HAFTASI İÇİN GERİ SAYIM

MUHAFAZAKAR MODA HAFTASI İÇİN GERİ SAYIM MUHAFAZAKAR MODA HAFTASI İÇİN GERİ SAYIM
Dünya muhafazakâr modasının tanınmış ad lerini bir araya getirecek olan İstanbul Modest Fashion Week (IMFW) için arka sayım başladı. Modanisa’nın anne sponsorluğunda 13-14 Mayıs’ta Haydarpaşa Garı’nda gerçekleştirilecek organizasyon dünyanın dört bir yanından moda tutkunlarını ağırlayacak

Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe, “Dünya İslami iktisat Raporu’na göre 25 küresel site arasında dünyanın 1 numaralı İslami moda e-ticaret sitesiyiz. Sektöre baktığımızda, 2014 yılında İslami moda sektörünün harcamasının 230 milyar dolara ulaştığı ve dünya moda piyasasının %11’ini oluşturduğunu görüyoruz. 2015 yılında yayınlannen Küresel İslami iktisatnin durumu (GIES) raporuna göre de sektörün daha da büyüyerek 2020 yılına kadar 327 milyar olması öngörülüyor. Modanisa  olarak muhafazakâr giyimi yeğleme eden kadınları son moda ile buluşturmaya devam etmeyi ve sektördeki öncü rolünü sürdürmeyi hedefliyoruz. Kadınlara 30 bini aşkın ürün sunuyor; 300 marka ve 30 tasarımcı ile çalışıyoruz. Bu uluslararası deneyimimizi şimdi de Istanbul Modest Fashion Week’e aktarıyor, organizasyonun anne sponsorluğunu üstleniyoruz” söyledi

MUHAFAZAKAR MODA HAFTASI İÇİN GERİ SAYIM MUHAFAZAKAR MODA HAFTASI İÇİN GERİ SAYIM
İstanbul’da muhafazakar giyim hakkında en prestijli organizasyona ön ayak olmak için IMFW Komitesi’nde faal rol üstlendiklerini söyleyen Türe ” Aynı vakitte organizasyonun anne sponsoru olduk. En güçlü tasarımcıları ve modaya yön veren kanneat önderlerini ağırlayacak olan Istanbul Modest Fashion Week’in, tasarımcı ve fenomenler arasında yeni işbirlikleri ve fikirlere ilham vermesini umuyoruz” diye konuştu.

Istanbul Modest Fashion Week, 13-14 Mayıs 2016 geçmişleri arasında, doğunun son, Asya’nın batıya açılan ilk noktası Haydarpaşa Garı’nda dünya modasının öncülerini biraraya getirecek. Istanbul Modest Fashion Week’in kapsamının yanı sıra, konukları da oldukça heyecan verici görünüyor. İsveç lokasyonlu tasarımcı Iman Aldebe, Birleşik Arap Emirlikleri’nden Annah Hariri, Endonezya’dan Anniesa Hasbuan ve Türk moda dünyasının önder ad lerinden Hatice Gökçe gibi dünyanın takip ettiği birçok ad etkinlikte koleksiyonlarını moda severlerle buluşturacak.

Etkinliğin diğer önemli katılıcımları, modaya yön veren ünlü fenomen ve kanneat önderleri de dünya modasını konuşmak üzere İstanbul’da olacak. İngiltere lokasyonlu moda fenomeni Dino Tokio, birçok küresel markanın muhafazakar koleksiyonunun defilesinde yer meydan ünlü model Mariah İdrissi, Kuveyt’li kanneat önderi Fatema Al Awadhi ve birçokları, tasarımcı ve marka direktörleriyle bir araya gelerek ‘Global çapta muhafakazar moda markası nasıl olunur?’ üzerine Istanbul Modest Fashion Week’te konuşacaklar.

10.000’den fazla katılımcının beklendiği organizasyon, Haydarpaşa Garı’nın etkileyici atmosferinde defileler, tasarımcı stantları, atölye çalışmaları ve konferanslarda moda severleri bir araya getirecek. Katılımcılar dünyaca ünlü ad leri yakından tanıma şansını elde ederken, moda endüstrisinin büyük oyuncuları için yepyeni pazarlara erişimin ilk adımları atılacak.

BİLEYTLER 19 YTL

Istanbul Modest Fashion Week ücretsiz davetiyeleri, Modanisa müşterilerine nisan ayı boyunca iletilecek. Organizasyonun indirimli erken dönem biletleri ise istanbulmodest sitesinde satışa çıktı. etkinlik biletlerinin ön satış fiyatları 19 YTL’den başlıyor.

 

 

Dünya İslami iktisat Raporu IMFW Istanbul Modest Fashion Week KERİM TÜRE manşet moda moda haftası modanisa muhafazakâr modası 2016-04-14
loading...

Yorumunuzu Bırakın