Mondo aracılığıyla dört ayda 20 milyon sterlin transfer edildi

Birleşik Krallık lokasyonlu yenilikçi banka Mondo aracılığıyla yapılan nakit transferi 20 milyon sterlini geçti.

Mondo aracılığıyla dört ayda 20 milyon sterlin transfer edildiMondo aracılığıyla dört ayda 20 milyon sterlin transfer edildi
Mondo

Birleşik Krallık lokasyonlu yenilikçi banka Mondo aracılığıyla yalnızca dört ayda 52 bin müşterinin 20 milyon sterlin nakit transferi gerçekleştirdiği açıklandı.

Mondo tarafından yapılan açıklamada uygulamanın başlangıçta 2 aylık sürede harcanan günlük yekûn tutarın 80 sterlin seviyelerindeyken son 2 ayda bu rakamın 200 bin sterlin seviyesine çıktığı belirtildi. Açıklamada mart ayında beta olarak kullanıma açılan Mondo uygulamasının yalnızca dört ayda 52 bin kullanıcıya ulaştığı ve bu kullanıcıların yaklaşık 20 milyon sterlini geçkin harcama yaptığına da yer verildi.

We’ve hit over £20 million spent through Mondo! 🎉 Read a full update on our blog: https://t.co/wMfEKBSNWL pic.twitter.com/APwj8Gj0a6

— Mondo (@getmondo) 5 Ağustos 2016

Mondo için büyük bir ülkü olan 20 milyon sterlin harcama tutarı, diğer benzeri yenilikçi dijital bankalar için de hiç kuşkusuz ki önemli bir gelişme oldu.

İngiltere’nin ilk akıllı bankası olarak yola çıkan Mondo, ‘yenilikçi dijital bankalar’ için de sektörün lideri olmak istiyor. Henüz beta sürecinde büyük bir ülküi gerçekleştiren Mondo için meydan liderliğinin çok da ırak olduğu söylenemez.


loading...

Yorumunuzu Bırakın