Mobil bankacılık uygulamalarına şifresiz girilemeyecek

Bankaların mobil uygulfakatlarından şifresiz giriş özellikleri kaldırılıyor.

Mobil bankacılık uygulamalarına şifresiz girilemeyecekMobil bankacılık uygulamalarına şifresiz girilemeyecek
Mobil bankacılık uygulfakatları ve şifresiz giriş özelliğinin kaldırılmasına ilişkin.

Mobil bankacılık uygulfakatlarını şifresiz kullanmamızı sağlayan “Touch ID” gibi özellikler bankaların mobil uygulfakatlarından tfakatmen kaldırılıyor.

1 Ocak’ta Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu (BDDK) tarafından, telefonların yahut bankacılık uygulfakatlarının kullanılabildiği cihazların çalınması ve kaybolması durumunda, kötü niyetli farklı kişilerce kullanıcıların hesap bilgilerine ya da hesapların kullanılabilme ihtimaline dayandırılarak alınan kararla mobil bankacılık uygulfakatlarından şifresiz giriş özellikleri kaldırılmaya başlandı.

Kısa bir süre için de olsa hayatımızı kolaylaştıran ve şifreleri akılda tutarak bizi her defasında şifre girme zaruretinden kurtaran Touch ID benzeri şifresiz giriş özelliklerini artık kullana mayacağız.

Mobil uygulfakatlarından şifresiz giriş özelliği sağlayan bankalar, mobil uygulfakatlarını güncelleyerek bu özellikleri kaldırıyorlar. Cep Şubesi’nden şifresiz bir şekilde ana ekrana ulaşma imkanı sağlayan Enpara.com, konuyla alakalı müşterilerini bilgilendiren şu mesajı gönderdi:

Mobil bankacılık uygulamalarına şifresiz girilemeyecekMobil bankacılık uygulamalarına şifresiz girilemeyecek
Enpara.com tarafından gönderilen mesaj.

Bu arada hatırlamıyor olabilirsiniz fakat bankalara böyle bir kanuni bildirim yapılmadan önce de Enpara, Cep Şubesi’nde Touch ID özelliğini kullanmayacağını kati bir dille açıklamıştı.

Mobil uygulfakatlarından şifresiz giriş özelliği sağlayan bazı bankalar henüz uygulfakatları güncellemediler. Büyük ihtimalle hafta başına kadar bu özellikler tfakatmen kaldırılmış olacak.


loading...

Yorumunuzu Bırakın