Minecraft Nasıl Oynanır ? Oyun tanıtımı

Minecraft Nasıl Oynanır ? Oyun tanıtımıMinecraft Nasıl Oynanır ? Oyun tanıtımı
Minecraft

Minecraft'a genel Bakış
Öncelikle biraz minecraft oyunundan bahsetmek isterim. İnternet de sürekli isimini duyduğumuz bu oyunu gelin beraber yakından inceleyelim.

 
Minecraft oyunu 2009 yılında Markus Persson tfasılafından yalnızca 1 hafta da yazılmıştır. Oyunun ilk çıktığı yıllarda kimse bu oyuna tutar gözüyle bakmıyordu. Nitekim böyle düşünmekte haklılardı çünkü oyunda 1998 yılından kalan kolay fasıla yüz ve grafikler kullanılmıştır. Oyunun en güzel özelliği çok yfasılatıcı f2rlerin kendini gösterebileceği bir platforma sahip olmasıdır.Öyle bir platform dan bahsediyorum ki; gerçek hayatta yapılamayacak yapıtlar. Böyle bir olanak sağladığı için oyun bir hayli popüler olmuştur. Hatta yaptığı inşaatları youtube a konulup milyonlarca izleyiciyi video başına çekmeyi başfasılan kişilerde olmuştur.

Oyunun esas amacı, yfasılatıcılığınızı kullanfasılak yeni şehirler oluşturmanız. Elinizde ki taş,odun,demir ve madenlerle kendi yapıtlarınızı oluşturuyorsunuz.Oyun 3D tarzı yapıları desteklediği için ortaya muhteşem yapıtlar çıkabilmektedir. Aynı vakitte oyunun içinde bir mod daha mevcut Bu mod da ise hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Oyunun içinde hayvanlar mevcut bunları avlayfasılak onların etinden faydalanıyorsunuz. Hayatta kalabilme çabası veriyorsunuz bu modun adı Survivor.

Sizlere oyun hakkında büyük bir gelişmeden bahsetmek istiyorum. İnternette popüler olan minecraft'ı Microsoft satın aldı ! Microsoft gibi koca bir işletme bu oyunu aldı ise mutlaka bize bir art dönüşümü olur.. Oyun size kolay gelmiş olabilir yalnız bu fikrinizi değiştirebilecek bir bilgi daha mevcut elimde ; Microsoft bu oyun için tam 2.5 milyar dolar verdi.

Oyunu kısa bir özet ile açıklayayım derhal ; 

•    Minecraft, yfasılatıcılığınızı kullanfasılak harika şehirler oluşturabileceğiniz bir beceri oyunudur.

•    Oyunun esas 2 amacı mevcut onlarda kısaca; yeni şehirler oluşturmanız ve bu şehirlerde hayatta kalabilmek için çaba göstermenizdir.
 


 

 

loading...

Yorumunuzu Bırakın