Mikro Kredi Nedir ve Nasıl Alınır?

Mikro Kredi Nedir ve Nasıl Alınır?Mikro Kredi Nedir ve Nasıl Alınır?
Mikro kredi ile alakalı tüm sorularınız yanıt buluyor. Mikro kredi nedir? ve Mikro kredi nasıl alınır? öğrenmeye hazırsanız yazımızı okuyun.

Mikro kredi, kabaca kâfi geliri bulunmayan lakin iş kurmak isteyen kadınlara verilen bir çeşit kredi türüdür. Yazımızın dhaneamında mikro kredi nedir diye detaylıca anlatacak, ayrıca mikro kredi nasıl alınır sorusuna da yanıt vermeye çalışacağız.

En başında söylemek gerekirse, mikro kredi asla teminat gerektirmez ve adından da anlaşılabileceği üzere küçük bir kapital olarak kabul görülmektedir. Mikro kredi ile ne iş yapabilirim seyleyen birçok kadın mhanecut; bu krediyle iş kuran kadınlara baktığımızda aslında her birinin elinden geldiği başka bir deyişle yeteneğinin el verdiği işleri yapabildiğini görüyoruz.

Mikro Kredi Nedir?

Hiçbir teminat getirmeyen ve kadınların işlerini kurabilmeleri için verilen bir kredidir. Biraz daha detaylıca anlatalım; mikro kredi alabilmek için 5 kadının bir araya gelmesi gerekmektedir. Bu kadınların akraba olmaması gerekir, aynı mahalleden olması yeğleme sebebidir.

Bu 5 kadında iş kurmak için bir araya geldiklerinde, her kadın birbirinden farklı iş kurabilmektedir. Örneğin, bir kadın terzi dükkanı, başka bir kadın market bir diğeri manav vs. gibi farklı seçeneklerde, kendisine özgün iş kurmayı yeğleme edebilir.

Mikro Kredi Nasıl Alınır?

Yukarıda belirttiğimiz şartlarda 5 kişilik küme kuran kadınlar, bu uygulamadan yararlanabilmek için Mikro Kredi Merkezi‘ni arıyorlar ve mikro kredi almak istediklerini bildiriyorlar. Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) tarafından haneinize geliyorlar ve bu krediyle alakalı tüm bilgileri size detaylıca anlatıyorlar. Sonrasında sizlere üç günlük bir eğitim veriliyor. Bu eğitimler yeniden sizin toplanmak istediğiniz herhangi bir hane yapılıyor ve eğitimin tamamlanması ardından işiniz kuruluyor.

En çok sorduğunuz, bu krediyi aldıktan sonra nerede iş yapabileceğinizi, ürünlerini nasıl satabileceğinizi ya da nasıl kara ulaşabileceğiniz gibi tüm soruları size yanıtlıyorlar. İşinizi kurduktan sonra kredi art ödemelerinizi TİSVA’ya 46 hafta vadesiyle düzenli olarak ödüyorsunuz.

Kredi alabilmek için ve daha fazla detayı öğrenmek için sizlere Mikro Kredi Merkezi’nin (0312) 436 90 90 telefon numarasını aramanızı tavsiye ediyoruz. Aynı şekilde mikro krediye başvuru içinde yukarıdaki telefon numarasını aramanız gerektiğini unutmayın.

Mikro Kredi ile İş Kuran Kadınlar

Sizler için mikro kredi alarak işini kuran ve bu işten gayet büyük bir başarı elde ederek, yakın vakitte ikinci şubesini kurmayı planlayan bir kadının videosunu ekliyoruz. Bu yayını izlemenizi tavsiye ederiz.

Daha fazla sorunuz olursa, bize tefsir bölümünden mutlaka ulaşın. Elimizden geldiği kadarıyla tüm sorularınıza yanıt vermek istiyoruz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın