Masrafsız Bankacılık Senin Olsun Paran Cebinde Kalsın

Masrafsız Bankacılık Senin Olsun Paran Cebinde KalsınMasrafsız Bankacılık Senin Olsun Paran Cebinde Kalsın
Masrafsız Bankacılık kullan akça n cebinde kalsın. Fotoğraf Kaynağı: Flickr, 401(K) 2012

Ne zfakatndır yazacağım unutuyorum. Arkadaşlarımdan, çevremden gördüğüm kadarıyla hala hesap işletim ücreti, EFT/Havale masrafı ödeyenler mevcut Bu masraflardan sebep kurtulmuyor musunuz? Hani sık sık diyoruz ya, akça biriktirmek için şunu yapın, bunu yapın, onu yapmayın diye. İşte bu da “onu yapmayın” kısımlarından bir tanesi.

İyi bir ekonomik yaşam sürmek için finansal manada bilinçli olmak esas şart fakat hâlihazırda öyle ya da böyle bankaları kullanıyorsanız pek ala finansal manada da bilgi bir2miniz mevcut Açık söylemek gerekirse, önceki bankamdan çok memnundum fakat aldığı hesap işletim ücretlerinden sonra banka değiştirme vaktinin geldiğini düşündüm. Masrafsız bankacılık adına birçok araştırma yaptım ve seçenekler arasından uygun bir seçim yaptım. Şimdi oldukça mutluyum ve daha önce ekstradan verdiğim akça lar cebime kalıyor.

tradisyonel Masraflı Bankacılık öyküsü

Şunu söylemek istiyorum, benim hâlihazırda bankaların şubeleriyle alakam yoktur. Maksimum işlerimi ATM’lerden ve fatura ödemelerimi de web bankacılığından yaparım. Aynı şekilde gerektiğinde EFT/Havale işlemlerini de ATM’de zfakatn kaybetmek yerine webten yapıyordum. ATM’de yegâne yaptığım akça çekmek ya da hesabıma akça yatırmak. yalnızca bu 2 işlemi yapmfakat rağmen eski bankam benden hesap işletim ücreti alıyordu. oysa şubelerini kullanmadığım ve onlara masraf çıkarmadığım için üstüne bana akça vermeleri lazımken, böyle diretti bu banka. Sonrasında güzel bir araştırmayla masrafsız bankacılığa geçiş yaptım.

Masrafsız bankacılığa verdikleri ad genelde ya dijital bankacılık ya da şubesiz bankacılık oluyor. Daha öncesinde sizlere burada şubesiz bankacılık önerilerini ve seçeneklerini sıralamıştık. Aşağıdan nasıl ulaşabileceğinizi görebilirsiniz.

Masrafsız Bankacılık Senin Olsun Paran Cebinde KalsınMasrafsız Bankacılık Senin Olsun Paran Cebinde Kalsın
Ekonomist’in menü alanındaki arfakat simgesine gidin, “Şubesiz Bankacılık” yazın ve son olarak 7 alternatifin yer aldığı yazıyı okuyun.

Masrafsız Bankacılık Nasıl Oluyor?

Masraf çıkarmayan bankalar dijital olduğundan dolayı şubeye yük olmuyorsunuz. Bu sebeple sizden hiçbir masraf alınmıyor. Bir2mlerinize daha yüksek miktarda nema alıyorsunuz ve EFT/havale gibi işlemlere de masraf ödemiyorsunuz.

Sıradan bir bankadan hiçbir farkı yok. Bir adet ATM kartınız oluyor ve isterseniz hem ATM’lerden işlem yapabiliyor hemde alışveriş yerine kullanabiliyorsunuz.

Sizlerde benim gibi yalnızca ATM ve web bankacılığı 2leminde koşuşturuyorsanız, bir an önce masraf bankacılıkla tanışın ve bankalara verdiğiniz masraflar cebinize kalsın.


loading...

Yorumunuzu Bırakın