Market Alışverişlerinizde Tasarruf Yapmanızı Sağlayacak Öneriler

Market Alışverişlerinizde Tasarruf Yapmanızı Sağlayacak ÖnerilerMarket Alışverişlerinizde Tasarruf Yapmanızı Sağlayacak Öneriler
Süpermarket alışveriş harclakin larından tasarruf nasıl yapılır?

Uluslararası ve mahalli tüm süpermarketler satışlarını artırabilmek için bazı satış hileleri kullanırlar. Bu satış hilelerinin ayrımında olursanız, süpermarket alışverişlerinizden daha fazla tasarruf yapabilirsiniz.

Süpermarketlerin satış hilelerini bugün sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yapılan bu hileler her ne kadar süpermarketlerin satışlarını artırması için kullanılsa da ibre artık bilakis döndü, bu hilelerin ayrımında olarak yapacağınız alışveriş harclakin ları, sizin tasarruflarınızı artıracak ve bütçenize sevgili olacaktır.

Bilmeniz Gereken Süpermarket Hileleri

Yazının devamında önce biraz süpermarkette cebinizin düşmanı satış hilelerin bahsedeceğim sonra da süpermarketlerde tasarruf yapabilmeniz için öneriler de bulunacağım. Okumaya devam edin.

Süpermarketlere Hangi Yönden Girdiğinizin Farkında Mısınız?

Daha önce dikkatinizi çekmemiş olabilir lakin süpermarketlere ne yönden girdiğinizi bir düşünün. Giriş kapıları sağ tarafta mı, yoksa sol da mı? hemen gözünüzün önüne en büyük süpermarketleri getirin. Mahallenizdeki küçük, ülkemizdeki mahalli  discount marketleri düşünün. Doğru yanıt sağ!

Süpermarketler kapıda sizi 2 yönde karşılar genelde sağ tarafta taze zerzevat ve meyvelerin olduğu reyonu görürsünüz. Bunu görmeniz önemli çünkü, ilk izlenimde sizi taze ürünler satma hakkında ikna etmeye çalışıyorlar. hemen sola döndüğünüzde büyük ve küçük alışveriş sepetleri sizi bekliyor olacak. Zekice, bir an önce aksiyona geçiriyor.

Alışveriş Sepetleri Demişken…

Süpermarketlerde yer meydan alışveriş sepetlerinin içine neredeyse 2 insan sığar. Büyük alışveriş sepetleri size her zlakinn hiçbir şey almadığınızı ve daha çok alışveriş yapabileceğinizi hatırlatır. Aldığınız ürünlerin sayısı çok olsa da alışveriş sepeti tlakin men dolmadığı için beyniniz bir türlü ikna olmaz.

Bazı zlakin nlar kasaya gittiğiniz de “hiçbir şey almadım lakin ne kadar da çok tuttu” demediniz mi?

Girmesi kolay Çıkması kuvvet

Neredeyse tüm süpermarketler sizi içeride daha uzun süre tutmak için tasarlanmışlardır. Labirent gibi bir o tarafa bir bu tarafa yürürken, reyonlar ve ürünler “bak bende indirim mevcut al beni, beni yanında götür” diyerek bağırırlar. Beyniniz tüm bunları duyar. En bilindik örnekleri verelim; BİM, A101 yahut herhangi bir markete yalnızca su almak için girdiğinizi düşünün. Kaç dakika da kasaya ulaşabilirsiniz? Kronometre tutun.

Müziğin Sesini Duyuyor Musunuz?

En büyük süpermarketler her zlakinn milli radyolar gibi müzik yayını yaparlar. Peki neden? Siz oraya eğlenmeye gitmediniz, pekala evinizde de rahatça müzik dinleyebilirsiniz, dahası süpermarketler sizi eğlendirmek de istemiyorlar yegâne lakin çları satış yapabilmek onları yalnız daha fazla harclakin yanakit k mesut edebilirsiniz.

Süpermarketlerde duyduğunuz müziğin sebebi, sizi dışarıdan daha fazla soyutllakin k ve alışverişe, ürünlere daha fazla odaklanmanızı sağllakin ktır.

Bugün müziğin tüketiciler üzerinde yarattığı tesir üzerine birçok müspet araştırma vardır. Hatta müziklerin türleri dahi alışveriş yaparken ayrımlı tesirler yaratabiliyor. Daha basitinden televizyonda yayınlanan müziksiz tanıtım gördünüz mü?

En Çok Satılan Ürünler her zaman Arkalarda Yer Alır

Marketlerde en çok satılan ürünler, günlüklerdir. Günlük olarak daha çok ihtiyaç duyduğunuz; peynir, şarküteri gibi ürünler marketlerin en geri tarafında yer alır. Elbette lakin ç daha çok gezmeniz ve alacağınız ürüne ulaşana kadar daha fazla ürünle karşılaşmanızdır. Labirent gibi dizayn edilen marketlerde hangi yöne baksanız, satışı yapılan ürünler göreceksiniz. Unutmayın, onlar için alma ihtimaliniz her zlakin n yüksek.

Göz Hizasındaki Efsane Ürünler

Süpermarket her zlakin n en çok satılmasını istedikleri ürünleri reyon ayrım etmeksizin göz hizasına yerleştirirler. Bazı zlakin nlarda işletmeler marketlerle anlaşarak yeni ürünlerinin tanıtımı ve daha fazla tüketiciye ulaşmasını sağllakin k için ürünlerinin göz hizasına yerleştirilmeleri hakkında anlaşma yapabilirler. Aynı zlakin nda en pahallı ürünlerin göz hizasına yerleştirildiğini bilmenizde yarar mevcut

Market Alışveriş Harclakin larından Nasıl Tasarruf Edebiliriz?

Süpermarketlerin birbirinden ayrımlı satış hileleri olsa da bu hilelerin ayrımında olarak ve bazı önlemler alıp alışveriş harclakin larımızdan tasarruf edebiliriz. Nasıl Mı?

Market Alışverişlerinizde Tasarruf Yapmanızı Sağlayacak ÖnerilerMarket Alışverişlerinizde Tasarruf Yapmanızı Sağlayacak Öneriler
Alışveriş Tasarruf Önerileri

Alışveriş Listesi Hazırlayın

Süpermarketlere adımınızı atmadan önce mutlaka alışveriş listesi hazırlayın. İhtiyacınız olan ve almanız gereken her şeyi alışveriş listenize yazın. Satın almaya gittiğiniz zlakin n alışveriş listenizde ne yazıyorsa yalnızca onları alın. Böylece gereksiz harclakin yapmamış olacaksınız.

Aç Olmadığınızdan güvenilir Olun

Alışverişe gitmeden önce tok olduğunuza güvenilir olun. Açlık hissiyle almak istemeyeceğiniz birçok ürünü alışveriş sepetine hiç ayrımında olmadan doldurabilirsiniz.

Önerilen: İnternet Alışverişleri için 5 Tasarruf Tüyosu

Alışveriş Sepetlerine Dikkat Edin

Hileleri anlatırken alışveriş sepetleriyle alakalı söylediklerimi hatırlıyor musunuz? Küçük alışveriş sepetlerini yeğleme edin.

Böylece alacağınız tüm ürünlerin ayrımına varacak ve gereksiz alım yapmamış olacaksınız.

Süpermarketlerde Gereksiz Yere zaman Kaybetmeyin

Yalnızca alışveriş listenizde ne varsa onu alın ve zaman kaybetmeden süpermarketi terk edin. Fazladan her zaman kaybı gereksiz harclakin lar yapmanızı sağlayabilir. Özellikle reyonlarda fazla dolaşmlakin ya çalışın.

Her an sepetinize indirimli yeni bir ürün fırlayabilir!

ücret Etiketlerine Mutlaka Dikkat Edin

Satın alacağınız ürünlerin grlakin j ve ücret etiketlerini karşılaştırın. Özellikle indirimli ürünlere çok daha fazla dikkat edin. Bazı ürünler indirimli gibi görünse de grlakin jı indirimsiz ürüne göre düşük olacağından tasarruf yapayım derken, bütçenizden daha fazla nakit harclakin nıza sebep olabilirsiniz.

Ürün ücretları Hakkında Bilinç Olun

Ülkemizde birçok süpermarket mevcut Eğer vaktiniz varsa bütçenizden daha fazla tasarruf yapmak için ücret araştırması yapın. Marketlerin internet siteleri yüzünden indirimli ürünleri takip edebilir yahut kolaylıkla ücret araştırması ve ürünler arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. ücretlar hakkında bilinçli olmanız bütçenizi gerçekten rahatlatacaktır.

Bu yazıda sizlere olağan süpermarket hilelerini anlattım ve ayrıca market harclakin larınızdan nasıl daha fazla tasarruf yapabileceğiniz hakkında öneriler verdim. Daha fazlası için kişisel finans günlüğünü takip etmeye devam edebilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın