Marcus Lemonis’e göre her işletme sahibinin bilmesi gereken 3 rakam

Stratejiİş Geliştirme CNBC'de yayınlanan The Profit programının sunucusu Marcus Lemonis'e göre işletme sahiplerinin bilmesi gereken rakamlar.
Marcus Lemonis’e göre her işletme sahibinin bilmesi gereken 3 rakamMarcus Lemonis’e göre her işletme sahibinin bilmesi gereken 3 rakam
The Profit’in yıldızlarından Marcus Lemonis, mevzu bir işletmeyi yönetim etmek olduğunda rakamların çok önemli olduğunu söylüyor. Sıkıntıda olan işletmelere yatırımlar yaparak onları ayağa kaldıran ünlü girişimci, programına çıkan girişimcilere şu ana kadar 35 milyon dolar yatırım yaptı. Lemonis, şirketlerinin büyüklüğünden bağımsız olarak, her işletme sahibinin şu üç rakamı çok iyi bilmesi gerektiğini söylüyor: 1. İşletmenin yıllık satış geliri (takvim yılını değil 12 ayı esas alacak şekilde) iki İşletmenin brüt kâr marjı 3. Ve brüt kârın yüzdesi olarak masraflar (Satışlarınızın yüzdesi olarak değil, faturaların gelirle değil brüt kârla ödendiği için) Lemonis, bu rakamları bilmemenin girişimcilerin yaptığı en büyük hatalardan birisi olduğunu söylüyor. Buna ilave olarak, Marcus Lemonis’e göre doğru çalışanları bulmanın en iyi yolu adlı yayın da ilginizi çekebilir.
loading...

Yorumunuzu Bırakın