MacOS Sierra yayınlandı!

Apple gelişmiş masaüstü işletim sisteminin en yeni büyük versiyonu olan macOS Sierra’nın bedava aktüelleme olarak sunulduğunu duyurdu.
MacOS Sierra yayınlandı!MacOS Sierra yayınlandı!
macOS Sierra, masaüstünde kullanılmak üzere hususi olarak dizayn edilmiş yeni özelliklerin yanı dizi kullanıcıların iPhone ve iPad’den tanıdığı uslu ve kullanışlı özelliklere sahip Siri’yi de Mac’e getiriyor. Evrensel Pano, iCloud Masaüstü ve belgeler Otomatik Kilit Açma ve internette Apple pay kullanımı gibi özellikler, Mac’inizin öbür Apple aygıtlarıyla beraber daha da iyi çalışmasına muavin olacak. Fotoğraflar ise favori fotoğraf ve videolarınızın hususi olarak derlenmiş koleksiyonlarını otomatik olarak oluşturan yeni bir hatıralar özelliğiyle birlikte geliyor. Mac’teki Siri, ileti ve mail göndermenize, dokümanları bulmanıza, bilgi aramanıza, fotoğraf arşivinde arama yapmanıza, sistem tercihlerini düzenlemenize ve çok daha fazlasına asistan olacak. Kullanıcılar ayrıca Siri sonuçlarını sürükleyip dokümanlara bırakabilecek yahut daha sonra başvurmak üzere Bugün görünümüne iğneleyebilecekler. Evrensel Pano, kullanıcıların bir Apple aygıtında bulunan bir uygulamadaki içeriği kopyalayıp diğer bir Apple aygıtındaki değişik bir uygulamaya yapıştırmalarına imkan veriyor. iCloud Masaüstü ve belgeler ile kullanıcılar artık iPhone ve iPad’den Masaüstündeki dosyalarına erişebilecekler. Otomatik Kilit Açma özelliğiyse, kullanıcıların etiketi doğrulanmış bir Apple Watch taktıklarında Mac’lerinde otomatik olarak celse açmalarına olanak tanıyor. macOS Sierra yayınlandı! Ücretsiz indirin İnternette Apple pay kullanımı, Safari’de online alışveriş tecrübesini her zamankinden daha basit ve emniyetli hale getiriyor. Alışveriş yapan kullanıcılar artık aralarında 1-800-Flowers, Gilt, Instacart, Lululemon ve Warby Parker’ın da bulunduğu takriben 300.000 katılımcı web sitesinde Apple hisse düğmesine basarak ödeme yapabilecek, iPhone 6 yahut daha yeni bir iPhone modelindeki Touch ID’yi ya da Apple Watch’larını kullanarak satın alma işlemini tamamlayabilecekler. Kullanıcıların kredi yahut banka kartı bilgileri online satıcılarla paylaşılmıyor ve kuvvetli şifreleme özelliği kullanıcının aygıtıyla Apple hisse sunucuları arasındaki bütün iletişimi koruyor. Fotoğraflar uygulaması, doğum günü partileri ve ailece çıkılan tatiller gibi hususi anlardan otomatik olarak özenle derlenmiş koleksiyonlar oluşturarak kullanıcıların fotoğraf arşivindeki favori ve unutulmuş anları vurgulayan Anlar özelliğiyle beraber geliyor. Fotoğraflar uygulamasının resimlerinizdeki yüzleri, nesneleri ve sahneleri tanımlamak için gelişmiş bilgisayar görüşü kullanması yüzünden Fotoğraflarda içinde bulunan kişilere ve nesnelere göre arama yapılabiliyor. Yepyeni Parlaklık düzenleme vasıtası ise, karanlık alanları parlaklaştırıyor ve belirli noktaları öne çıkararak fotoğrafların daha varlıklı ve capcanlı görünmesini sağlıyor.
MacOS Sierra yayınlandı!MacOS Sierra yayınlandı!
başka özelliklere gelince; — Mesajlar kullanıcıların direk uygulamanın içinden web bağlantılarını önizlemelerine ve video klipleri oynatmalarına, cesaret ve başparmakla onaylama gibi bir Tapback kullanarak yahut direk ileti konuşma balonuyla mesajları yanıtlamalarına, daha tesirli mesajlar için büyük emoji’ler göndermelerine olanak sunarak yazışmaları daha alaka çekici hale getiriyor. — Sekmeler artık Harita, Mail, Pages, Numbers, Keynote, TextEdit gibi aniden çok pencereyi destekleyen Mac uygulamalarında ve hatta üçüncü yan uygulamalarda kullanılabiliyor. — görsel İçinde görsel Safari ya da iTunes’da oynatılan bir videonun masaüstündeki bir pencerede görünmesini sağlıyor. Kullanıcıların çalışırken videoyu izleyebilmeleri için, boyutu ayarlanabilen bu pencere sürüklenebiliyor yahut monitörün herhangi bir köşesine iğnelenebiliyor. — Optimum Depolama, Mac’in depolama alanı dolmaya başladığında sık kullanılmayan öğeleri bulutta depolayarak ve kullanıcıların artık lüzumlu olmayan aplikasyon ve dosyaları kaldırmalarına muavin olarak depolama alanını boşaltıyor. — iTunes’daki Apple Music, yeni müzikler keşfetmenin yanı dizi özel muhtevalara ve yeni çıkanlara göz atmayı daha da kolaylaştırıyor.
loading...

Yorumunuzu Bırakın