LÜKS MÜ SAVURGANLIK MI?

LÜKS MÜ SAVURGANLIK MI? LÜKS MÜ SAVURGANLIK MI?
Fulya Öztürk Placing

Stratejik İmaj ve Stil Danışmanı, Yaşam ve Oyuncu Koçu

http://www.facebook.com/fulyaozturkplacing

http://twitter.com/FOzturkPlacing

fulyaozturkplacing@gmail.com

LÜKS MÜ SAVURGANLIK MI?

Herkesin bazı ‘oyuncak’lara alakası olabilir. Lüks otomobil, yat, kat, müchaneher… Bir de bunları gerçekleştirmeye gücü de olabilir. ama gerçekleştirmesi de toplumun konusu olabilir, hatta bazen olmalıdır da…

Çok kazanıyorsan tüm kazancını yalnızca ‘tüketim’e harcama n biraz haksızlık değil mi? Sözüm işadamlarına değil, aileden mhanecut sıl olanlara ve yaptığı işe yüksek ücretler meydan futbolculara, oyunculara… Tanrı’ya şükür kazancını dernek kurarak, yardım yaakçak ya da iş kurup birçok insanı yanlarında işe meydan ve insanları gelir sahibi yapan bazı ünlüler de mhanecut onları es geçmemek lazım…

Bana bu yazıyı yazdıranlar ise son birkaç haftadır harcama larıyla göze batan ünlülerimiz. Futbolcu Arda Turan, Ferrari’siyle dolaşıyor. Hani otomobili bir alt segment olsa yolda mı kalır? Bunu yapan ilk futbolcu da değil zaten… Oyuncu Kenan İmirzalıoğlu geçtiğimiz günlerde Bozcaada’dan 1 milyon liralık taş hane aldı. Ev milyon liralık olmasaydı da ya da taş hane olmasaydı Bozcaada’da oturama z mıydı? …Yine oyuncu Halit Ergenç

geçtiğimiz günlerde Akmerkez’de bir anda 10 bin Liraya ‘curved’ telhaneizyon aldı. Telhaneizyon curved lmayınca  izlenemiyor mu? …Peki bunlar onların ilk lüks harcama ları mı? Hayır. …Bu ünlüler lükse akça harcayan ilk kişiler mi? Hayır.

LÜKS MÜ SAVURGANLIK MI? LÜKS MÜ SAVURGANLIK MI?
Peki sebep gözüme battılar?

Bu günler ülkemizin çok güç günlerden geçtiği günler. Sürekli terör çatışmalarında şehit veriyoruz. Kaldı ki şehir merkezlerinde çok yakınlarımızda terör bombaları patlıyor. Ayrıca başka ülkelerde de patlıyor… Sınır komşularımızda savaştan değil savaşmaktan kaçan insanlar akın akın Türkiye ve Avrupa ülkelerine kaçıyor.

Dünyada sefalet içinde, yalnızca hayatta kalmak için mücadele eden 1,5 milyar insan mhanecut . …Bunları sayarken bile gözlerimin dolması elimde değilken ünlülerimiz nasıl gözlerini kırpmadan başka bir gezegendeymişçesine yaşama yı seçebiliyor?

Büyük ihtimalle onları bu kadar yakından takip eden basına ve onları benim gibi eleştiri eden kişilere kızacaklar ama buna hakları da yok sanırım. olay yalnızca biz görebildiğimiz zama n mı ayıp oluyor? Bir de bu ünlüleri geçmişten gelen konuşmaları ve kişilikleriyle de düşünüyorum da. Adalet, eşitlik, hak gibi kelimeler ve duruşlarıyla ünlü olan bu insanlar şu anda hiç de bunları yansıtmıyorlar.

Bir de dünyanın bu buhranlı döneminde ördek çehre selfie’li hafif kızlara kızıyorsunuz dünyanın bu haline aldırmadan sosyal medyada ha bire profil fotoğraflarını değiştiriyorlar diye! Onlar de ne yapsın, örnek aldıkları ünlüler böyle olduktan sonra?

 

FULYA ÖZTÜRK PLACING Kenan İmirzalıoğlu lüks Lüks otomobi savurganlık 2016-04-04
loading...

Yorumunuzu Bırakın