Line Halka Arz Ediliyor

Line Halka Arz EdiliyorLine Halka Arz Ediliyor
Line

Anlık mesajlaşma uygulaması Line, “LINE Corporation” olarak halka yeryüzü edilecek. Ağustos 13 raporlarına göre tüm dünyada 230 milyon faal kullanıcı bulunan Line, yaklaşık 230 ülkede kullanılıyor. WhatsApp’tan yaklaşık 1 yıl sonra Japon şirket LINE Corporation tarafından kurulan ve 2011 tarihinde kullanıma açılan Line, 19 ay içerisinde yaklaşık 100 milyon kullanıcıya ulaşmıştır.

Özellikle ülkemizde ve dünyada WhatsApp’ın gizlilik karşıtı reklamlarıyla tanınmıştır. Geçen 2 yılda kazançlarını olduğu gibi yatırımlara aktaran Line; aş siparişi ve ödeme sistemleri gibi birçok uygulamaya entegre olarak çalışmaktadır.

İlgili: Günümüzün En Değerli 10 İnternet Şirketi

Line’ın yeni CEO’su Takeshi Idezawa’a göre şirket kısa bir süre içerisinde borsaya açılmayı planlıyor. TechinAsia’nın haberine göre LINE Corporation halka yeryüzüını 2015 yıl içinde tamamlamayı düşünüyor. Line’ın 10 milyar dolar değerleme rakamıyla halka yeryüzü edileceği iddia edilse de rakamlar henüz netlik kazanmış değil. Şirketin IPO‘sundan sonra Line Hisseleri nasıl seyredecek şimdiden merak konusu.

İlgili: Tüm Zamanların En Büyük Halka Arzları

Webrazzi PRO verilerine göre Line’ın Aralık 2014 itibariyle kayıtlı 560 milyon kullanıcısı bulunurken, aylık faal ve yaklaşık kullanıcı sayısıysa 170 milyon. Ülkemizdeki kayıtlı kullanıcı sayısıysa yaklaşık 10 milyon.


loading...

Yorumunuzu Bırakın