Levi’s ve Dockers Türkiye’de Fabrikalarını Kapattı

Levi’s ve Dockers Türkiye’de Fabrikalarını KapattıLevi’s ve Dockers Türkiye’de Fabrikalarını Kapattı
Levi's Türkiye

1986 yılında Çorlu’da ilk fabrikasını açan Levi Strauss, Levi’s ve Dockers markalarıyla üretim yapıyordu. Şirket bugün yazılı bir açıklfakat yapara k, Çorlu’da bulunan fabrikalarını kapattıklarını açıkladı.

Levi Strauss bünyesinde çalışan 677 kişinin ise işten çıkarılacağı belirtildi. İlk olarak ekonomist Dergisi‘nin Temmuz ayında gündeme getirdiği Levi’s Türkiye‘nin Türkiye’den çıkabileceğine değin söylentiler duyulmuştu. ekonomist Dergisi‘nin alakalı yazısında şirketin 2007 yılında meydana gelen yolsuzluk skandalları ve Levi’s Türkiye’nin son umumi müdür Hakan Atalay‘ın Tommy Hillfger‘a geçmesi sonrası şirketin yeniden doğrulfakat dığına değiniliyor.

Bu kararın ardından açıklfakat yapan DİSK Tekstil İşçileri Sendikası Başkanı Rıdvan Budak: tekstil sektöründe ciddi bir daralmanın yaşandığını, Hükümet ve alakalı bakanlıkların lüzumlu tedbirleri bir an önce alması gerektiğini ve kapatma niyeti olan bir çok iş yeri olduğu belirtti.

Konuyla alakalı yapılan bazı yorumlar ise şu şekilde:

Ekonomide son 5-6 aydır ciddi bir sıkıntı mevcut Hükümet seçimler, Irak ve Suriye ile uğraşmaktan ve onlara tüm mesaisini ve enerjisini vermesinden dolayı Ekonomide ki bu hali göremez hale geldi. Suriyeliler ve Iraklılara harcanan 3-4 Milyar Dolarlar ile bir çok firmaya teşvik verilebilinir bir sürü kişi işsiz kalmazdı. İşsizlik had saflara çıkmaya başlayacak. Suriyeliler ve Iraklılar Türkiye’de ucuz işçiliğe sebep verecek fakat bir çok Türk işinden gücünden olacak.

İyi bile dayandı yıl sonuna kadar çok büyük işletmeler iflas verecek yada çekilecekler Türkiye artık yoksullar ve fakirlerden oluşan bir ülkedir orta kesim bitmiştir. Orta kesime göre kimse yatırım yapmasın.

Bunlar satışları düştüğü an kapatırlar sonra nasıl oluyorsa satış patlfakat sı yaşarlar fakat bu Türkiye’ye yarfakat z para vatan dışına gider bu bir taktiktir bizde ithal mala karşı bir hayranlık vardır adamlar bunu değerlendirecek aynı Opel gibi onlarda satış yok diye fabrika kapattılar şimdi araba yetiştiremiyorlar niye ithal de ondan.


loading...

Yorumunuzu Bırakın