Kredi Notunu Söyle, Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim

Kredi Notunu Söyle, Sana Kim Olduğunu SöyleyeyimKredi Notunu Söyle, Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim
Kredi notu

Malum artık hayatımızda kredi notu diye bir olay mevcut hem de öyle böyle değil. Kredi başvurusu yaparız vermezler, kredi kartı limiti artırmak isteriz limiti yükseltmezler, kefil isterler, gelir belgesi talep ederler böyle uzar gider liste… İşte tüm bunların yegâne sorumlusu mevcut o da: kredi notu!

Elbette yalnızca menfi yanından bakmlakin k lazım, örnek kredi notu Türkiye ortallakin sının üstünde olan X kişisi kredi notu ortallakin sının çok daha altında kalan Y kişisinden daha düşük faizlerle kredi alır. Gerçekten bankalar kredi puanı problemsiz olan tüketicilere gülünç başka bir deyişle oldukça düşük faizlerle kredi verirler. Maksat ayakları alışsın…

Günümüzde insanlar 2ye ayrılıyor, kredi notu düzgün olan mutlu insanlar ve kredi notu olduğuna pişman olan mutsuz insanlar olarak.

Tüm samimiyetimle okuyucu yaklaşımı dilimizi hiçe sayarak bu yazıyı yazıyorum, hangi kredi puanın ne anlatım ettiğini anlatıyorum. Tabi, önce kredi notunuzu öğrenmediyseniz buradan alakalı bilgiler ışığında öğrenin, sonra Kredi Notunu Söyle, Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim yazısına arka  dönerek karşılaştırma yapmaya vaktiniz olacaktır.

Şimdi, aşağıdan kredi notunuzun hangi puanlar aralığında olduğunu seçerek, samimiyet ötesiyle gerçekte ne anlatım ettiğini öğrenebilirsiniz.

Kırmızı Bölge: Puan 0 – 799

Kredi Notunu Söyle, Sana Kim Olduğunu SöyleyeyimKredi Notunu Söyle, Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim
Kredi Notu 0 – 799

Kredi puanınız 0 ise daha önce bankalardan kredi ürünü kullanmadığınız içindir, sizi atlıyorum. Gelelim, kredi ürünleri kullanıp puanı bu aralıkta olanlara. Şu anda ensenizde bir banka avukatı olma ihtimali, internete bağlı olma ihtimalinizden çok daha yüksek! Muhtemelen en az bir kez kanuni takibe alındınız. Borçlarınızı aylarca geciktirdiniz. Durumunuz pek iç açıcı değil. Türkiye’de görüp, görebileceğiniz hiçbir bankadan kredi ürünü almanız mümkün değil. Alabilirseniz bile en az 40 kefil götürmeniz lazım, hatta o bile az. Bankalar size güvenmiyor bunu bilin. Israrla kredi başvurusu yapmaktan vazgeçin, olmayacak, vermeyecekler kredi. usulca bu sayfadan ayrılarak kredi notu yükseltme taktiklerini öğrenmeniz gerekiyor. Kısacası siz kırmızı bölgedesiniz, size bu puanla kredi vermek çok riskli.

Turuncu Bölge: Puan 800 – 1299

Kredi Notunu Söyle, Sana Kim Olduğunu SöyleyeyimKredi Notunu Söyle, Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim
Kredi Notu 800 – 1299

Kredi notunuz 800 – 1299 aralığındaysa en az bir 2 kez bankanızın müşteri temsilcisi tarafından aranmış olmalısınız. Telefonun öbür ucundaki o tatlı, iyimser çalışan nazikçe borcunuzu size hatırlatmıştır. Ödemelerinizi çok değil lakin riskli seviyeye düşebilecek kadar geciktiriyorsunuz. Yapmayın, geçmeyin o kırmızı bölgeye. Kredi alma ihtimaliniz bir kedinin kuş yakallakin ihtimali kadar. Alabilirsiniz lakin işte bir ihtimal. Ödemelerinizi geciktirmeyin de yükselsin şu kredi puanınız. Orta riskli seviyede yer alıyorsunuz, bölgeniz Turuncu. var borç durumunuzun gelirinizi zorllakin dığına güvenilir olun!

Sarı Bölge: Puan 1300 – 1499

Kredi Notunu Söyle, Sana Kim Olduğunu SöyleyeyimKredi Notunu Söyle, Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim
Kredi Notu 1300 – 1499

Bu puanla az riskli sarı bölgede bulunuyorsunuz. Muhtemelen gecikmeye düşmüş bir kaç aylık borcunuz oldu. Fazla kredi arayışı içerisindeyseniz biraz akışına bırakın. var borç durumunuzu denetim edin. Olmuştur bir yanılgı bundan sonra ödeme performansınızı düşürmezsiniz. Kredi alma ihtimaliniz biraz riskli görülse de allakin yacak değilsiniz, öyle ya da böyle bir şekilde alırsınız.

Yeşil Bölge: Puan 1500 – 1699 

Kredi Notunu Söyle, Sana Kim Olduğunu SöyleyeyimKredi Notunu Söyle, Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim
Kredi Notu 1500 – 1699

En iyisi değilsiniz lakin iyisiniz. Renginiz yeşil, bankalar size güveniyor. Kredi notunuzun sebep böyle olduğuna belki siz bile şaşırdınız lakin işte ödeme performansınızda birazda olsa problem olmuş ya da mevcut borçlarınız hafifçe yüksek. Düzenli ödemeye çaba ediyorsunuz. Böyle devam edin. Söylememe gerek yok lakin kredi isterseniz alırsınız, kredi kartı limitiniz yegâne bir telefonunuzla artar. Daha ne olsun?

Efsane Bölge: Puan 1700 – 1900

Kredi Notunu Söyle, Sana Kim Olduğunu SöyleyeyimKredi Notunu Söyle, Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim
Kredi Notu 1700 – 1900

Bu finansal camianın sizin gibi dürüst, güvenilir, borcuna sadık, bilinçli tüketicilere ihtiyacı mevcut . Kredi notunuz yer alabileceği en yüksek seviyede. Siz değil, bankalar sizin peşinizden koşuyor. En düşük faizli kredileri sizler kullanabiliyorsunuz lakin arka ödemesini düşündüğünüzden yalnızca ihtiyacınız olduğunda kullanıyorsunuz. Size söylenebilecek sözler kifayetsiz kalır. Bugün herhangi bir banka şubesinden kredi almaya kalksanız şubenin tapusunu adınıza geçirirler, o derece! Böyle devam etmeniz dileğiyle.


loading...

Yorumunuzu Bırakın