Kredi Başvurusu Sorgulama için 5 Yöntem

Kredi Başvurusu Sorgulama için 5 YöntemKredi Başvurusu Sorgulama için 5 Yöntem
Kredi Başvurusu Sorgulama için 5 Farklı Yöntem

Kredi ya da kredi ihtiyarı başvuru sonucu öğrenme hakkında uygulayabileceğiniz 5 farklı yöntem yer alıyor Sürekli kredi ve ihtiyar başvuruları hakkında çok fazla yazı yazıyoruz ama dikkat ettim ki, kredi başvurusu sorgulama hakkında kayda değer bir yazı yazmamışız.

Kredi başvurularınızın ardından büyük ihtimalle ve çoğunlukla bankalar size art dönüş yaparak, tasdik süreci hakkında bilgi verirler ama genelde olumsuz yanıtlanan başvurular için bankalar art dönüş sağlamayabilir. Kredi başvurunuzu sorgulayabileceğiniz 5 yöntem bulunmaktadır.

İnternet. Kredi başvurusu yaptığınız bankanın web sitesi üzerinde yer meydan başvuru sonucu meydan ından size başvurunuzun ardın verilen referans numarasıyla sorgulama yapabilmeniz mümkündür.

Telefon. yeniden başvuru yaptığınız bankaları telefonla arayarak, eğer banka müşterisi değilseniz T.C. kimlik numaranızla kredi başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

Şubeler. Eğer web ve telefonla bankalara ulaşma şansınız yoksa, kredi başvurusu yaptığınız bankanın şubesinden kredi tasdik durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

ATM. Kredi başvurusunda bulunduğunuz bankanın ATM’leri aracılığıyla ihtiyarsız işlem menülerinden başvuru sorgulaması yapabilirsiniz. İstenen bilgiler bankadan bankaya göre değişiklik gösteriyor olsa da Genellikle T.C. kimlik numarası talep edilmektedir.

SMS. Başvuru sorgulamada diğer bir basit araçta cep telefonlarından bankalara gönderilecek olan SMS’lerdir. yeniden T.C. kimlik numaranız ya da başvuru sonrası size verilen referans numarasıyla kredi başvurunuzun tasdik durumunu sorgulamanız mümkündür. Bunun için elbette bankanızın kısa ileti numarasını ve diğer lüzumlu talimatları öğrenmeniz gerekmekte.

Bu yazıda sizler kredi başvurusu sorgulaması yapabileceğiniz 5 farklı yöntemi anlattım. Herhangi bir sorunuz olursa yorumlar bölümünden yazabilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın