Kredi Başvurusu Nasıl Silinir?

Kredi Başvurusu Nasıl Silinir?Kredi Başvurusu Nasıl Silinir?
Kredi başvurusu nasıl iptal edilir yahut silinir?

Kredi başvurusu yapıp, daha sonra kredi almaktan vazgeçtiyseniz kredi başvurunuzu silebilir yahut iptal edebilirsiniz.

Kredi başvurusu bankaların fiziki şubelerinden, ATM’lerden ve çoğu vakitte web üzerinden yapılıyor. Bu sebeple kredi başvurusunu iptal etmek için mevcut olan birkaç yoldan bahsedeceğim.

ATM ve webten yapılan kredi başvurularının iptali: ATM yahut web üzerinden kredi başvurusu yaptığınız takdirde krediniz tasdiklansa da bu kati bir tasdik değildir. Dijital ortamdan yapılan kredi başvuruları ön tasdik niteliğinde olduğundan başvurunuzun tamamlanması için banka şubelerine gitmeniz ve lüzumlu evraklarla beraber kredi başvurunuzun yeniden değerlendirilmesi gerekir. hâlihazırda bu mevzuda banka tarafından SMS yahut aranarak bilgilendirilirsiniz.

lüzumlu evrakları götürmediğiniz takdirde kredi başvurunuzun ön tasdikı otomatikman silinir ve yeniden başvuru yapmanız gerekir. Böyle bir vaziyette başvurunuzun iptali için ekstra bir işlem yapmanız gerekmez.

Son zamanlarda Enpara, CEPTETEB gibi şubesiz bankacılık hizmetleri veriliyor. Bu tip hizmetlerden kredi başvurusu yaptığınızda evrak gerektirmediğinden yukarıda anlatılan durum söz konusu olmayacaktır. Şubesiz bankacılık kullanıyorsanız, başvurunuzun iptali için bankanızla görüşmeniz gerekecek.

Şubeden yapılan başvuruların iptali: Eğer kredi başvurunuzu banka şubeleri aracılığıyla yaptıysanız ve lüzumlu evrakları teslim ettiyseniz gene bankanızla görüşerek kredi başvurunuzu iptal ettirip, sildirmeniz gerekir.

Öneri: Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aklınıza takılan soruları yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın