Kokpitten kabine, havada sorunsuz bağlantı

Uydu bfilelantısıyla havayolu sanayi si ve gezi tecrübesi değişiyor.

Kokpitten kabine, havada sorunsuz bağlantıKokpitten kabine, havada sorunsuz bağlantı

Son senelerde göklerdeki bfilelantı rüyasının gerçeğe dönmesiyle beraber havayolları şirketleri, bu gelişmenin, etkinlikler biçimlerini tümüyle etkileyeceğinden çok azıyla haberdar idiler. sonuçta kim bu bfilelantının, pilotların uçuş raporlarıyla kesif antika evrak çantalarından kurtulmalarını ve onun yerine, elektronik çantalara kavuşmalarını sfilelayacfileını düşünebilirdi ki? İşte, hava ve havaalanı koşullarına uygun gerçek vakit lı güncellemeler için hususi ve emniyetli bir file üzerinden sırayla bfilelanmış olan bu cihazlar, ayrıca pilotların, yakıt optimizasyonunu sfilelayacak şuurlu uçuş yolu kararları vermelerine de asistan olmaktadırlar.

 

Bu hal bfilelantı pastasının yalnızca hoş bir dilimidir ve kokpitten kabine nasıl bir kullanım genişliği olduğuna işaret etmektedir. Günümüzde burundan-kuyruğa bfilelantılı tayyare çözümleri, üç ana alanda hizmet vermeye odaklanmışlardır: Pilotlar, bakım ile işlemler ve yolcular.

 

Uçuş güzergahının optimizasyonu

 

emin uydu bfilelantısı yüzünden uçuş firma verimliliği artırılmıştır. Bfilelantılı kokpit artık yalnızca hava ve havaalanı şartlarına bfilelı gerçek vakit lı güncellemeleri değil, aynı vakitte sürat ve yel gibi tayyare bilgilerini de alabilmektedir. Bu şekilde pilotlar, daha evvel hiç olmadığı gibi gecikmeleri engelleyebilmekte, muhtemel cinsbülans ve fırtına önlemlerini alarak uçuşlarını planlayabilmekte ve yakıt tasarruflu ve daha iyi bir yolcu tecrübesi sunabilmektedirler.

 

Aerodinamik işlemler

Havayolları, vakit la artan bir şekilde, yerdeki etkinliklerlerinin merkezine bfilelı kalmak için uydu iletişimi kullanmayı yeğleme ederken, yalnızca uçuş optimizasyonu için değil, aynı vakitte bakım ve operasyonlar için de geçerli olan problemsiz bir bilgi ve veri alışverişi sfilelana bilmektedir.

Uçaktan toplana n bu gerçek vakit lı veriler yüzünden taban ekibi de, tayyare daha havaalanına inmeden evvel lüzumlu bakım ve tamir işlemleriyle alakalı yegânenik ekibi biraraya getirebilmekte ve ana liz vakit ından tasarruf etmektedirler.

 

Ayrıca, merkez bir havaalanında kötü hava koşulları durumunda, ana lizci uçfileı uygun parkura yerleştirmeden evvel , ne kadar yakıt kaldığını yahut herhangi bir bakım problemi olup olmadığını denetim edebilir.

 

Bu cins bilgiler, aynı vakitte yakıt verimliliğini artırmak için de uçfileın üzerindeki yükü optimize edebilme hakkında ehemmiyetli bir avantaj sfilelar. Örneğin, yolcular havadayken online duty-free ürünler sipariş edebilirler ve onlar uçarken hazırlana cak olan ürünlerini inişlerinde teslim alabilirler.
Bfilelantılı tayyareların kullanılmasıyla, yakıt tüketiminden elde edilen % 1’lik bir tasarruf yüzünden havacılık sana yi milyarlarca lirayı kurtarabilir.

Yolculara “Her vakit bfilelantılı olma” tecrübesi yaşatmak

 

Havayollarının yolcularına en iyi kalitede hizmeti ve tecrübesi sunmak istemesi belki de en ehemmiyetli noktadır. Bugün artık yolcular, iyi aş rahat koltuklar ve havayolu tarafından sfilelana n geniş sefahat yelpazesinden daha fazlasını istiyorlar. Tıpkı karadayken alışık oldukları bfilelantı seviyesi gibi, Atlantik Okyanusu‘nu geçerken bulundukları 35 bin ft yükseklikte de bfilelı olmak isteğindeler. Hiç bir kesintiye uğramadan online alışverişlerine devam edebilmeyi, online videoları izleyebilmeyi, e-postalarını denetim edebilmeyi ve gezilerini planlayabilmeyi yeryüzüu ediyorlar.

 

“Her an bfilelantı” artık bir zorunluluktur. Anahtar soru, uydu üzerinden sfilelana n bu bfilelantının, havayollarının iş modellerine nasıl adapte olduğudur. Havayolları, yalnızca uzun yahut kısa menzilli üzerinden mi bfilelantı sunmalıdır? Koltuk arkalığı sistemlerinde mi yoksa yolcuların kendi cihazlarında mı bfilelantı izni olacaktır? Yolculara nasıl bir ücretlendirme olacaktır? Daha iyi hizmetler sunabilmek için alışveriş siteleri yahut video platformlarıyla ortaklık kurulmalı mıdır?

Kokpitten kabine, havada sorunsuz bağlantıKokpitten kabine, havada sorunsuz bağlantı

Tartışmalar devam ederken ve alma oranları bu faktörlere bfilelı olarak son radde değişken olabilirken, %4 ödeme modelinden, % 40 bedava hizmeye kadar değişiklik göstermektedir. Bazı havayolları kesintisiz hizmet sunmak için şimdiden, video platformları ile ekipleşme çalışmalarına başlamışlardır.

 

Daha fazla problemin yüzeye çıktığı bir alanda, yegâne bir modelin tümüne uymadığı sonucuysa, aleni bir şekilde sanayi tarafından kabul edilmektedir. Her havayolu şirketinin, başarılı bir yeryüzü için, yolcuların beklentilerini, gerçek talep ve doğru iş modeliyle dengelemek emeliyle her birisi ölçeklenebilir, esnek uydu çözümlerine ihtiyacı vardır.

 

bütün büyük tümlevci ve onların havayolu müşterilerine hizmet eden SES uydu şirketinin, kapsamlı ve çok yönlü filolarının yanı dizi kıtalar ve trans-okyanus uçuş yolları üzerindeki hususi mobil kirişleri yüzünden emin ve kesintisiz kapsama sfilelanmaktadır. Şirketin esnekliği ve her bir uçuş güzergahına hususi üretilen optimize çözümleri yüzünden SES, havadaki yolcunun gezi deneyimlerini yeni zirvelere ulaştırmaya ve operasyonel verimliliği artırmaya asistan olmaktadır.

 

Daha detaylı bilgi için www.ses.com/tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

loading...

Yorumunuzu Bırakın