Knock Code Nasıl Kullanılır ?

Knock Code Nasıl Kullanılır ?Knock Code Nasıl Kullanılır ?
Knock Code

Knock Code telefonlarımızın güvenliğini sağlayacak bir kilit seçeneği. Çoğumuz telefonlarda güvenlik dediğimiz vakit aklımıza derhal PİN kodu ya da Şekil Çizimi (Pattern) aklımıza gelir. Knock Code bunlardan çok daha pratik ve güvenli. Knock Code güvenlik sisteminde 86.000 farklı kombinasyon ile telefonunuzu koruyabiliyorsunuz.

Knock Code Nasıl Kullanılır ?

Knock Code telefonun monitörı kapalıyken çalışır. Ekranın herhangi bir noktasına seçtiğiniz tuş kombinasyonunu girerseniz telefona giriş yapabilirsiniz. Yalnış bir parola girdiğinizde monitör ışığı bile açılmayacaktır. 

Knock Code Nasıl Kullanılır ?Knock Code Nasıl Kullanılır ?

 

Knock Code Nasıl aktif Ederim ?

Ayalar > Kilit Ekranını > Giriş Yöntemini Seç ve buradan Knock Code korumasını işaretlemeniz bu sistemi devreye sokmaya ehliyetli olacaktır.

Knock Code Hangi Telefonlarda Kullanılıyor ?

Knock Code koruması ilk LG işletmesının telefonlarında gözüktü ve halen piyasada bu güvenlik kodunu en başarılı yapan işletme LG. Diğer işletmelarda örneğin HTC, Samsung, Discovery malesef bu güvenlikli Knock Code sistemini desteklemiyorlar. Umarım ileride geliştiriciler üzerinde çalışığ diğer büyük işletmelara da bu özelliği getirirler.

Knock Code Nasıl aktif Edilir Video

 

 

loading...

Yorumunuzu Bırakın