Kişisel Atalet ( Tembellik ) Nasıl Yenilir ?Kişisel atalet nasıl yenilir ?

Kişisel Atalet ( Tembellik ) Nasıl Yenilir ?Kişisel atalet nasıl yenilir ? Kişisel Atalet ( Tembellik ) Nasıl Yenilir ?Kişisel atalet nasıl yenilir ?
Kişisel atalet ve tembellik

Kişisel ataletin tanımı ile başlfakatk istiyorum. Bir çok insan “atalet” durumunde iken bu kelime nin manasını bilmiyor. Kişisel atalet bir insanın yapması gereken işi yapmfakatsı durumudir. Ne yapacağınızı biliyorsunuz, yapmazsanız ne olacağının farkındasınız ve hale faaliyete geçmiyorsanız kişisel atalet sizde oluşmuştur söylemek

Kişisel Atalet Nasıl Yenilir ?

Kişisel ataleti yenmeyi yegâne bir kelime ile yapabiliriz aslında; “kalk ve yap.” İngizlice deyişi ile Just Do It ! Atalet durumunu öğrenip benim ataletim mevcut diyip kendini salmak yapılabilecek en büyük yanlışlardan biridir. Atalet durumuni yenebilmek için devinim gereklidir. devinimin olmadığı yerde atalet sizi teslim alabilir.

Ateleti yenebilmek için onun ile 2 taraftan mücadele etmelisiniz. Fizyolojik ve Psikolojik açıdan. Psikolojik olarak önerebileceğim sizlere bunun hakkında yazılmış olan kişisel ataleti yenmek adlı Mümin Sekman’ın kitabıdır. Bu mevzuda gerçekten çok güzel tavsiyeleri mevcut .

Fizyolojik olarak sağlam baş sağlam vücutta bulunur ilkesini göz önüne alabilirsiniz. Eğer sağlıklı beslenip spor yaparsanız vücudunuz da ki atalet durumu ile başa çıkabilirsiniz.

Kişisel Atalet ( Tembellik ) Nasıl Yenilir ?Kişisel atalet nasıl yenilir ? Kişisel Atalet ( Tembellik ) Nasıl Yenilir ?Kişisel atalet nasıl yenilir ?

Tembellik nasıl yenilir

Ataletli insan sürekli işleri erteler. Ataletli insanların tipik özellikleri mevcut dır. Kendini belli eder. Ataletli insanlar ataletli iş yerlerini, ataletli toplumlarda ataletli bir ülke oluşturmaktadır. Atalet durumunde ki insan yayı çekilmiş fakat bir türlü fırlatılfakatyan oka eş Yolunuz doğru dahi olsa eğer devinim etmezseniz ezilirsinizBaşarı için iyi bir plan gerekiyor fakat ondan da önemlisi “devinim” gerekiyor. Ataleti yenmek diye bir şey yoktur. devinimsizlik mevcut dır. devinim ederseniz ve işlere şimdiden yapma kararı alırsanız atalet durumuni yenmiş olacaksınız.

Hayatta ki çoğu noktanızda atalet sruhsat tam performans hayatı yaşfakatnızı engeller. Siz yapabileceklerinruhsat çok daha fazlasını yapabilirsiniz ! Atalet durumu buna tfakatmen engeldir. Formula bir arabasının yavaş yavaş gitmesine benzetebiliriz bu durumu

Kişisel Atalet ( Tembellik ) Nasıl Yenilir ?Kişisel atalet nasıl yenilir ? Kişisel Atalet ( Tembellik ) Nasıl Yenilir ?Kişisel atalet nasıl yenilir ?

Kişisel atalet nasıl yenilir

devinim eden bir tavşan aslandan daha iyidir. Eskilerden kalan güzel bir örnek atalet durumunin ne sonuçlar doğurabileceğini kısaca özetlemekte. Hepimruhsat bildiği tavşan ve kaplumbağa öyküsü mevcut dır. Tavşan atalete düşünüp uykuya dalmaktadır. Azimli ve az da olsa devinim eden kaplumbağa yarışı kazanmaktadır. Bu yüzden siz de atalet durumunde iseniz bu sorununuzu bir an önce kırmalısınız.

Atalet durumu kendin ilişkilerinizde, derslerinizde, işleriniz de, gündelik hayatınız da ve bir çok alanda dahi sizi sizden alır. Siz yapabileceğinizi yapfakatzsınız. Buna ruhsat vermeyin ! Şimdi kalkın ve devinim edin.

Atalet hakkında çok daha fazla bilgi alabilmek için Mümin Sekman’ın Kişisel Ataleti Yenmek adlı kitabını tavsiye ederim.

loading...

Yorumunuzu Bırakın