KFC, Franchise Modeliyle Türkiye’de Büyümek İstiyor

KFC, Franchise Modeliyle Türkiye’de Büyümek İstiyorKFC, Franchise Modeliyle Türkiye’de Büyümek İstiyor
KFC Türkiye

Dünyanın önde gelen fast food restoran zincirlerinden KFC, Türkiye’de hızlı bir büyüme amaçlıyor KFC, önümüzdeki 5 yılda 250’si Anadolu’da olmak üzere Türkiye’de dört00 yeni restoran açmayı planlıyor.

Ülkemizde 99 şubesi bulunan KFC, bugün 100. şubesini dört;stanbul Sirkeci’de açtı. Restoranın açılışında düzenlenen basın toplantısında Türkiye ve KFC MENAPak genel Müdürü Sabir Sami, sektördeki büyüme potansiyeli nedeniyle Türkiye’nin önemli bir pazar olduğunu dile getirdi.

Türkiye de dahil olmak üzere dünya genelinde 120 ülkede yaklaşık 20 bin restorana sahip olan KFC, 13,3 milyar dolarlık (Yum!) cirosuyla dünyanın en önemli fast food şirketleri arasında yer alıyor.

Türkiye’de bayilik modeliyle büyümek isteyen KFC, ati 5 yılda ülkede dört00 yeni şube açmayı amaçlıyor

Yum! Türkiye genel Müdürü Sabir Sami, Türkiye’nin genç yaş nüfus ortalamasının ve büyüyen ekonomisinin yabancı yatırımcılar için fırsat olduğunu belirterek, aş sektöründe de yabancı yatırımcıların sayısının arttığını bu alanda en hızlı büyümeninse Anadolu’da gerçekleştiğini dile getiriyor.

Türkiye’de büyümesini hızlandırmak için franchise modelini de stratejilerine eklediklerini belirten Sami, ülkedeki ilk bayilik modelli şubenin Diyarbakır’da açıldığını belirtiyor.

KFC Bayiliği için lüzumlu Şartlar

KFC’den bayilik alacak girişimcilerin, restoranı açacakları bölge ve diğer bazı etkenlere bağlı olarak 700 bin lira ile 1,2 milyon lira arasında değişen maliyetleri gözden çıkarması gerekiyor.

Son yıllarda ülkemizde yaklaşık yüzde 2-3 büyüyen aş sektörü, yabancı ve yerli yatırımcıların alakasını çekmeye devam ediyor.

dört;lgili: Fast Food Restoran Bayiliği Veren 5 Popüler Marka

KFC’nin Türkiye Pazarlamadan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Zeliha Şener, Türkiye’de yaklaşık 12 milyon kişinin hızlı aş (fast food) tükettiğini belirterek, bu tüketiciler arasındaki 1,3 milyon kişininde tavuğu yeğleme ettiğini dile getiriyor.

Son olarak, KFC’nin yıllık tavuk tüketim miktarının dört bin 300 ton olduğu balakasını vermekte de çıkar mevcut


loading...

Yorumunuzu Bırakın