Kendi işini kurmak isteyenlere öneriler

Kendi işini kurmak isteyenlere önerilerKendi işini kurmak isteyenlere öneriler
Kendi işini kurmak isteyenlere öneriler

Yeni bir iş kurmak istiyorum söyleyenlere bazı önerilerde bulunacağınız. Kendi işini kurmak biraz zorluk gerektirebilir. Öncelikle, ne iş yapmak istediğinizi ya da neler yapabileceğinizi düşünmeniz ve araştırma yapmanız verebileceğimiz en esas tavsiyeler arasında yer alacaktır.

Biz her zaman burada Yeni İş düşünceleri ve Bayilik Veren işletmeler hakkında yazılar yazarak size iş kurmanız yolunda fikirler vermeye çalışıyoruz. Dilerseniz bu yazımızı okuduktan sonra bu kategori içerisinde bulunan yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Öncelikle, iş fikrim mevcut ve yeni işimi kurmak istiyorum seyleyen herkesin startup merkezlerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Günümüzde yaklaşık olarak 15 adet startup merkezi ülkemizde hizmet vermektedir. Bu startup merkezlerinden mutlaka yararlanmanın yollarını bulmanızı tavsiye ederiz. Örnek verecek olursak, Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi‘nde açılan düşünce Küpü İstanbul Ticaret Odası ve koruma Bankanlığı Müsteşarlığı ile ortak açılmıştır. Şimdilik bu düşünce Küpü’nde 30’u aşkın şirket bulunmaktadır. Özellikle koruma sanayi hakkında bir iş fikriniz bulunuyorsa öncelikli olarak bu kuluçka merkezinden destek alabileceğinizi belirtmek isteriz.

Öneri: Yeni İş Kurmak İsteyenlere samimi Tavsiyeler

Neredeyse tüm sektörlere ilişkin bir kuluçka merkezi bulmanız günümüzde mümkündür. Bu araştırmayı yapmadan önce işinizle alakalı tüm projenizi hazırlayın ve uygun merkezlere başvuruda bulunun. Bu merkezler gerek maddi, gerekse eğitimsel destekler yüzünden işinizi kurarken size tam destek olacaklardır.

Ayrıca, startup merkezlerinden daha çok kendi işini kurmak isteyen girişimcilere KOSGEB tarafından finansal destek de sağlanmaktadır. KOSGEB’den alacağınız destek kredisiyle de kendi işinizi kurabilmeniz mümkündür. Bu konudaki detaylar için KOSGEB Hibe Kredisi Nasıl Alınır? adlı yazımıza bakabilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın