KAZIM KOYUNCU’YU ÖZLEYENLER KADIKÖY’DE TOPLANIYOR

KAZIM KOYUNCU’YU ÖZLEYENLER KADIKÖY’DE TOPLANIYOR KAZIM KOYUNCU’YU ÖZLEYENLER KADIKÖY’DE TOPLANIYOR
Karadeniz’in herhangi bir köyündeki 80 yaşındaki ihtiyardan, İstanbul’un İstiklal caddesindeki 18 yaşındaki bir delikanlıya herkesin hayat ında bir sesi, nefesi olan ve herkesin “Bizim Kazım” dediği Kazım Koyuncu ölümünün 11. yılında çocukların sesinden anılacak.

Bazı insanlar ise kısacık yıllara dev bir hayat sığdırır. Hayattan alacaklıdır. Kazım Koyuncu 33 yıla binlerce şeyi sığdıran birisi başka bir deyişle hayat tan alacaklı olarak aramızdan ayrılalı tam 11 yıl oldu. “Ben yalnızca ben olmak istiyorum” diye başladığı kısacık hayat ında ” Kötü şeyler gördü. “Savaşlar, katliamlar, ölen-öldürülen çocuklar, yanan köyler, kentler, ormanlar, hayvanlar, fakir insanlar, ağlayan anneler, babalar” gördü. lakin umudunu yitirmedi ve her şeye rağmen “bu yeryüzünde şarkılar” söyledi.

“Kumral bir çocuğun yaz öyküsü bu, Şarkılarla geçtim aranızdan” deyip “İşte Gidiyorum” diye veda ettiğinde çok gençti. Yaşayacak çok daha uzun yılları, söyleyecek onlarca şarkısı vardı… Aradan 11 yıl geçti. 25 Haziran 2005’de onu uğurlayan mahşeri kalabalık, dökülen yaş, başkaldırı ve özlem hala aynı yerde duruyor…

Kazım Koyuncu aramızdan ayrıldığında dünyaya gözünü yeni açan çocuklar Kazım için onu şarkılarını söyleyecek. “Çocuk Kalbim Seni Söyler Korosu” tarafından Kadıköy Belediyesi desteği ile gerçekleşecek “Kazım Koyuncu Şarkıları” konserinde “Bizim Kazım’ın şarkıları çocuklar tarafından seslendirilecek.

Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfitiyatro’da, 24 Haziran Cuma günü saat 21:30’da başlayacak “Kazım Koyuncu Şarkıları” konserinin orkestra Şefliğini Turhan Yükseler yapıyor. Orkestra ise, Kazım Koyuncu’ya sahnede eşlik etmiş müzisyenlerden oluşuyor.

Konserde Nejat Yavaşoğulları, Şükriye Tutkun, Emre Altuğ, Ayça Varlıer, Selçuk Balcı, Seyfi Yerlikaya, Cem Cücenoğlu, Taylan, Manuş Baba da, Çocuk Kalbim Seni Söyler korosuna birer şarkı ile eşlik edecek. Gecede çöplere bıraktığı tablolar, sokak performansları ve duvar fotoğraflarıyla öne çıkan Ressam efe Işıldaksoy ve Koreograf-Dans Sanatçısı Gonca Gümüşayak canlı performansları ile sahnede olacak.

Çocuk Kalbim Seni Söyler Korosu Kadıköy Belediyesi 2016-06-21
loading...

Yorumunuzu Bırakın