Karda Düşmemek İçin Ne YapılmalıdırKarda düşmemek için ne yapılmalıdır ( İşinize Yarayacak Bir Kaç Method )

Karda Düşmemek İçin Ne YapılmalıdırKarda düşmemek için ne yapılmalıdır ( İşinize Yarayacak Bir Kaç Method ) Karda Düşmemek İçin Ne YapılmalıdırKarda düşmemek için ne yapılmalıdır ( İşinize Yarayacak Bir Kaç Method )
karda kaymadan nasıl yürünür

Malum kış mevsimine girdik.Havalar soğudu ve önümüzdeki günlerde kar yağışları bekleniyor.Karlı günlerde özellikle gecenin ayazından sonra sabah don olayları görünüyor ve arkasından yollar kayganlaşarak çok tehlikeli olmaktadır.İşte bu tip havalarda nasıl yürüyerek düşmekten kurtulabiliriz;

İlk yapmamız gereken evden çıkmadan önce varsa eski bir çorabı ayakkabınızın üstüne geçirmek olmalıdır.Bu sayede düşmekten kurtulabilirsiniz. ikinci olarak eğer çorap almayı unuttuysanız, adım atarken katiyen adımlarınızı çok küçük atmalısınız.Bu şekilde düşme riskinizi en asgari seviyeye düşürebilirsiniz. üçüncü tavsiyemiz ise eğer dik bir yerden iniyorsanız katiyen kar tabakasının fazla olduğu bölümlere basmalısınız Belki ayağınız biraz ıslanacak fakat düşmekten kurtulabilirisiniz. Herkese kazasız belasız günler dilerim.

 

M.ODABAŞ

loading...

Yorumunuzu Bırakın