KARACA GİYİM’DEN ATATÜRK SÜVETERİ

Karaca GiyimBitmeyecek Moda” sloganıyla Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ün süveterini müşterileriyle buluşturuyor.

Gazi Mustafa Kemal Paşa, şüphesiz aydın kişiliği ve askeri dehasıyla, dünya liderlerinin örnek aldığı bir kişiydi. Aynı vakitte bir beyefendinin evrensel kaideler içinde nasıl davranması ve giyinmesi gerektiğini biliyor ve bu mevzuda çevresine rol model oluyordu. Atatürk nasıl giyineceğini bildiği gibi, giydiğini de kendisine yakıştırıyordu.

Niyegâneim o günlerde giydiği bir süveter bugün, 80 yıl sonra bile bir moda markasının koleksiyonunda yer alabiliyor. Atatürk’ün bu şıklığına bir katkıda belki de 1920 Türkiye’sinin yegâne triko markası olan Karaca’dan gelmiş de olabilir.

İşte buradan hareketle Karaca Aziz Ata’mızın hatırasına duyduğu saygının bir nişanesi olarak, bu trikoyu ‘’Atatürk Süveteri’’ adıyla yeniden üretmeye başlamıştır. Bu süveteri Atatürk Süveteri adıyla tescil ederek yegânerar Türk milletinin beğenisine sunması, herkes tarafından alaka görmüş ve özellikle bazı düşünce kuruluşları Karaca’nın bu hareketini takdir ve tebrikle karşılamışlardır.

1917 yılında kurulmuş olan Karaca’nın 1937 yılında Manevi kızı Ülkü Adatepe ile beraber Atatürk’ün giymiş olduğu süveteri 2007’den bu yana orjinal desenlerine varıncaya kadar büyük bir titizlikle birebir aynısını üretmiş olması, % 100 yün iplikten yapıyor olması ve çok makul fiyatlarda satışa sunması Atatürk sevenler tarafından büyük bir mesut lukla karşılanmış bu aziz hatırayı yaşatmak isteyenler için bir takdir kaynağı oldu.

Pek çok kişinin çok eskiden bu yana fotoğraflarda görüp aşina oldukları bu değerli anıyı karşılarında gördüklerinde çok duygulandıklarını ve mesut olduklarını gören Karaca ailesi yıllardır ‘Atatürk Süveteri’ni üretiminde tutarak bu tecrübesi tüketicilerine sunuyor.

Atatürk Süveteri, Karaca mağazaları ve internetin yanı sıra Harbiye gibi askeri müzelerle beraber Bilkent Holding’e bağlı Bilintur A.Ş’nin işlettiği müzelerde satışı yapılıyor

KARACA GİYİM’DEN ATATÜRK SÜVETERİ KARACA GİYİM’DEN ATATÜRK SÜVETERİ

KARACA GİYİM’DEN ATATÜRK SÜVETERİ KARACA GİYİM’DEN ATATÜRK SÜVETERİ

KARACA GİYİM’DEN ATATÜRK SÜVETERİ KARACA GİYİM’DEN ATATÜRK SÜVETERİ

Atatürk Süveteri Bilkent Holding Bitmeyecek Moda karaca ailesi Karaca Giyim koleksiyon manşet moda Mustafa Kemal Atatürk süveter triko 2015-11-06
loading...

Yorumunuzu Bırakın