Jaguar ve Land Rover elektrikli araçlarını İngiltere’de üretecekler

Dünyanın en prestijli otomobil üreticilerden olan Jaguar ve Land Rover elektrikli araçları konusunda yol haritasını paylaştı.
Jaguar ve Land Rover elektrikli araçlarını İngiltere’de üreteceklerJaguar ve Land Rover elektrikli araçlarını İngiltere’de üretecekler
Yeni gelen verilere göre işletme araçlarını İngiltere’de üretecek. Birleşik Krallık’ta üretimin nedeni ise şaşırtıcı. Dünyanın en prestijli otomobil üreticilerinden olan Jaguar ve Land Rover yeni elektrikli araçlarını duyurmak için çalışmalarına son gaz devam ediyor. 3.5 milyon doları aşkın araştırma geliştirme çalışması yapan işletme bu alana iddialı bir giriş yapmak için hazırlanıyor. Lüks araçlar üreten 2 işletme da Hindistan lokasyonlu bir araç üreticisinin bünyesinde yer alıyor Tata Motors bünyesinde bulunan markalar her ne kadar Hindistan lokasyonlu olarak yönetilseler de halen Avrupa odaklı çalışıyor. 2018 senesinde İngiltere yollarında olmasını hedefledikleri yeni kuşak araçlarını da işletme Avruıpa odaklı olarak geliştiriyor. Gelen verilere göre üreticiler elektrikli vasıta üretimini Avrupa Birliği’nden ayrılma kararı aldıktan sonra durgunlaşan ekonomisiyle dikkat çeken Birleşik Krallık’ta üretecek. Ekonomiyi güçlendirmek için devlet desteği de alınarak yapılacak olan imalat maliyeti birkaç katına katlasa da araçlar yüksek fiyata sahip olduğu için göz ardı edileceğe benziyor. Land Rover’ın üst düzen yöneticisi 61 yaşında olan Ralf Speth yaptığı izah ile ileriye dönük detayları aktardı. En geç 2018 senesinde yollara sürmeyi planladıkları yeni kuşak elektrikli araçları için çalışmalar yapan müstahsil senelik 1 milyon imalat hacmine erişmeyi amaçlıyor Üretimlerin büyük kısmını İngiltere’de yapması planlanan üreticinin taraf endüstri teşvikleriyle beraber 7500 çevresinde meslek koluna iş hacmi sağlaması bekleniyor. Tata Motors bünyesinde bulunan 2 lüks otomobil üreticisinin İngiltere’de devletin de desteğini alarak kısa müddet içerisinde elektrikli araçlarını üretmeye başlayacağı iddia ediliyor. 3.5 milyar doları aşkın parayı araştırma geliştirme çalışmaları ve laboratuvar masrafları için harcayan Firmanın yeni araçları merakla bekleniyor.
loading...

Yorumunuzu Bırakın