iCloud ‘Davası’nda Apple, Jennifer Lawrence’i Suçladı!

iCloud ‘Davası’nda Apple, Jennifer Lawrence’i Suçladı!iCloud ‘Davası’nda Apple, Jennifer Lawrence’i Suçladı!
Jennifer Lawrence Apple iCloud

Geçtiğimiz günlerde Apple‘ın ünlü iPhone marka telefonunu kullanan ve fotoğraflarını yeniden Apple’ın hizmeti iCloud ile depolamayı yeğleme eden Hollywood ünlülerinin mahrem görüntüleri hackerlar tarafından çalınarak webe servis edilmişti.

Birçok Hollywood ünlüsünün iCloud hizmetinde depolanan mahrem fotoğrafları webte yayılsada kuşkusuz ki, popülerliği yüzünden en çok Jennifer Lawrence gündeme geldi. Henüz 24 yaşında olan Lawrence, En İyi Kadın Oyuncu Oscarı‘nı kazanan en genç iki kişi olma unvanını taşıyor. Ülkemizde Açlık Oyunları, Benim ümit Işığım gibi filmlerle tanınıyor.

Jennifer Lawrence iCloud hesabının hacklenmesi ve fotoğraflarının sızdırılması hakkında herhangi bir açıklama yapmazken Apple, hızlı bir açıklama yaparak hesabı ele geçirilen ünlüleri suçladı. Bu suçlamayı ise ‘basit şifre’ kullanımı olarak dile getirdi. Kullanıcıların ikinci güvenlik şifre seçeneklerini önemsemediğini böylece hackerların saklı soru ve yanıt gibi güvenlik adımlarını kolaylıkla aşabildiği belirtildi.

Apple Hisseleri Yükseldi

iCloud davasının ardından Apple hisselerinin nasıl bir düzen izleyeceği merak konusuydu ama olayın ardından Apple hisselerinde herhangi bir düşüş olmazken aksine yükseliş gözlemlendi.

Apple lüzumlu Önlemleri Almaya Hazırlanıyor

Apple CEO’su Tim Cook ise lüzumlu önlemleri alacaklarını belirterek, ‘iCloud hesabına farklı cihazlardan girildiği taktirde kullanıcılara bilgi verilecek’ yorumunu yaptı.

18 Eylül’de iPhone 6 Tanıtılacak

18 Eylül’de Apple, iPhone 6’yı tanıtacak. Apple.com web sitesinden de canlı yayınla takip edilebilecek formel tanıtım teknoloji severler tarafından heyecanla bekleniyor. Hatta günler öncesinden Apple Store’ların önünde çadır kurup, iPhone 6 sahibi olmayı bekleyenler de yok değil.


loading...

Yorumunuzu Bırakın