Huawei Türkiye odaklı büyümeye devam edecek

Huawei Türkiye Araştırma ve Geliştirme Merkezi (Ar-Ge) Direktörü Wu Lianqing, Türkiye’deki Ar-Ge merkezlerine şu anne kadar 120 milyon dolardan fazla yatırım yaptıklarını belirterek, “Hali hazırda 400’den fazla nitelikli Türk mühendisi istihdam ediyoruz, 2017 sonuna kadar bu sayıyı 450’nin üzerine çıkarmak istiyoruz. İlerleyen süreçte bilhassa Türkiye ve Avrupa bölgesine odaklanarak büyümeye devam edeceğiz.” söyledi
Huawei Türkiye odaklı büyümeye devam edecekHuawei Türkiye odaklı büyümeye devam edecek
Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi Direktörü Wu Lianqing, Türkiye’deki GSM operatörlerinin yetkilileri ve akademisyenlerin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda, şirketin Türkiye’deki faaliyetleri paylaşıldı. Wu Lianqing, 2010 senesinde faaliyetlerine başlayan merkezin son 6 sene performansına ait bilgi vererek, Türkiye’deki merkezde yazılım ve inovasyon üzerine yoğunlaştıklarını dedi Türkiye’deki operatörler ve üniversitelerle olan iş birlikleri ile çalışmalardan bahseden Wu Lianqing, şunları kaydetti: “2010’dan bu yana Türkiye’deki Ar-Ge merkezimize 120 milyon dolardan fazla yatırım yaparak sürekli büyüme gösterdik. hali hazırda 400’den fazla nitelikli Türk mühendisi istihdam ediyoruz. 2017 yılı sonuna kadar bu sayıyı 450’nin üzerine çıkarmak istiyoruz. İlerleyen süreçte bilhassa Türkiye ve Avrupa bölgesine odaklanarak büyümeye devam edeceğiz. 2017 senesinde yatırımlarımıza devam edeceğiz. Huawei olarak Türkiye’nin 2023 planlarına uygun olarak ülkeye katkıda bulunma planımız mevcut Türkiye’deki merkezimizde 2016 senesinde 30’dan fazla ülkeye, 82’den fazla proje sağladık. Alem çapında 16 Ar-Ge merkezimiz mevcut Türkiye’deki merkezde Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) için yazılım ve yenilik üzerine odaklandık. Merkezimiz BSS, Dijital Hizmetler, SmartCare ve 4,5G gibi alanlarda ileri teknoloji bilişim çözümleri icat etmek üzere 5 yapıt alanına sahip. Huawei Türkiye merkezi Çin haricinde bulunan en büyük ikinci yazılım merkezi olup, Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın pek çok bölgesinden en bilindik ve en büyük telekomünikasyon operatörleri ile çalışıyor.”
Huawei Türkiye odaklı büyümeye devam edecekHuawei Türkiye odaklı büyümeye devam edecek
Wu Lianqing, aynı vakitte Türkiye’deki merkezin çok sıkı gereksinimleri olan Alman ve İngiliz telekomünikasyon operatörlerine her vakit en iyi çözümleri sunduğunu ve merkez tarafından sunulan Huawei mahsül ve çözümlerinin operatörlerce takdir edildiğini aktardı. “Bu projelerin Türk mühendisler ile hazırlanıyor oluşu, Huawei’nin Türkiye’nin mühendislik yeterliliğine ve Türkiye’nin Dünya çapında saygınlığına katkıda bulunuyor.” seyleyen Wu Lianqing, merkezde yazılım mühendisliği ve süreçlerini iyileştirmek için sürekli yatırım yaptıklarını dedi Wu Lianqing merkezle, devrimsel nitelikte, Alem çapında ve son teknolojileri sağlamak üzere Türk üniversiteleri ve Türk mühendisler arasında bir köprü kurduklarını belirterek, “2016 senesinde 20 proje üzerinden 14 üniversite ve 30 akademisyen ile iş birliği yaptık. 2017 senesinde merkezde suni zeka ve büyük veri konularında üniversiteler ile iş birliğini güçlendireceğiz.” diye konuştu.
loading...

Yorumunuzu Bırakın