HSBC, IŞİD Şakasını Ağır Buldu

HSBC, IŞİD Şakasını Ağır BulduHSBC, IŞİD Şakasını Ağır Buldu
HSBC umumi Müdürlüğü, Birmingham - Görsel: The Sun / Jamie Lorriman

The Sun‘ın haberine göre IŞID’in infaz etme taklidini yapan ve bunu yedi saniyelik video kaydına meydan HSBC banka çalışanları kovuldu.

İngiltere’nin Birmingham şehrinde takım çalışması sebebiyle bir araya gelen HSBC çalışanları, IŞID militanları gibi giyinerek, yedi saniyelik bir video çekti ve Instagram’da yayınladı. Kısa bir süre sonra tepkiler üzerine videoyu silen banka çalışanlarının işine kısa bir süre sonra neredeyse aynı hızla son verildi.

Videoda militan kılığına giren 5 banka çalışanı, Saf Ahmed olarak bilinen bir diğer çalışana infaz kıyafeti giydirerek diz çöktürmüş durumda görünüyor. Video süresince çalışanların “Allahu Ekber” – Arapça “Allah büyüktür” – sözleri ve gülüşmeleri duyuluyor.

Konuyla alakalı açıklama yapan bir HSBC temsilcisi, özür dileyerek videonun son radde “uygunsuz” olduğunu dile getirdi ve bu tip davranışlara asla tolerans gösterilmeyeceğini belirtti. Olaya müdahil olan 6 banka çalışanının işine son verildi.

İlgili videoyu The Sun internet sitesindeki bu sayfadan izleyebilirsiniz.

Kısa bir süre önce ABD’nin yaptırım uyguladığı bazı devlet ve kanun dışı madde dağıtımı yapan şebekelere yardım ettiği gerekçesiyle “kara nakit aklama” haberleriyle gündeme gelen bankanın, 1.9 milyar dolar ceza ödeyeceği açıklanmıştı.


loading...

Yorumunuzu Bırakın