HSBC Advance Bankacılık Ürünü [İnceleme]

HSBC Advance Bankacılık Ürünü [İnceleme]HSBC Advance Bankacılık Ürünü [İnceleme]
HSBC Advance Bireysel Bankacılık

Ne zamandır HSBC’nin yeni bireysel bankacılık ürünü Advance paketini incelemek istiyordum. Aslına bakarsanız pek de yeni sayılmaz, HSBC mevcut Advance ürününü revize ederek, yeniden bireysel müşterilerine sunmaya başladı. Bu paket içeriğinde neler mevcut bireysel müşterilere ne gibi özellikler sunuyor hepsine yegâne yegâne bakacağız.

Öncesinde şunu belirtmek istiyorum, ekonomist.co da bizde yazmıştık. HSBC’nin Türkiye dahil gelişmekte olan piyasalardan çıkacağı iddiaları ortaya atılıyor. Hatta dün gene böyle haberler çıktı ama HSBC tarafından resmen doğrulanmadığı için yazmanın pek de anlamı olacağını düşünmedim. Şimdi çok da uzatmadan HSBC Advance paketini inceleyelim.

HSBC Advance ile Mevduatlara Yüksek ürem

HSBC’nin bireysel bankacılık paketinin dikkatleri üzerine yekûnasının belkide en büyük nedeni mevduat hesaplarına verdiği yüksek ürem oranıdır. Bizimde sürekli yazdığımız ve severek gelişmelerini takip ettiğimiz Enakça, CEPTETEB gibi dijital masrafsız bankacılık ürünlerini model meydan HSBC, mevduat hesaplarına Advance’de %11,00 oranında ürem veriyor.

ama şöyle bir dezavantajı var; bu yüksek ürem oranından yararlanmak için HSBC, vadesiz hesabınızdan aylık yekûn 500 YTL ve üzerinde 1’i fatura olmak üzere 3 tane otomatik ödeme talimatı vermenizi şart koşuyor.

HSBC Advance Kredi Kartı

Paket kapsamında HSBC kredi kartları arasında oldukça popüler olan Advance kredi kartınız da oluyor. Banka, Advance ürünün yanı sıra kredi kartını da kullanacak olan müşterileri için iddialı bir hizmet daha sunuyor. Kredi kartı özeliğini kullanarak çekeceğiniz ihtiyaç kredisinde her ay ödeyeceğiniz üremin %10’unu art ödüyor. Aynı vakitte başvuru yapacağınız ihtiyaç kredisinde tahsis ücreti almıyor.

Özellikle çoğu tüketici tarafından yeğleme edilen gelir belgesiz kredi imkanını da sunuyor. ama gelir belgesiz kredi için bir şartları yer alıyor o da kredi başvurunuzun ön onay sürecini başarılı bir şekilde geçmeniz. yani kredi notunuzun 1300 ve üzeri olması ya da bankalara ödemelerinizin düzenli olması durumunda gelir belgesi göstermeden kredi alabiliyorsunuz.

Diğer Advance Ayrıcalıkları

Öne çıkan diğer Advance ürünü ayrıcalıklarından bir diğeri, özellikle şube kullanan müşterileri ilgilendiriyor. HSBC Advance kullanmanız kapsamında banka şubelerde sizleri öncelendirerek sıra beklememenizi sağlıyor.

Bunun dışında HSBC mobil uygulamasıyla iOS ya da Android işletim sistemli akıllı telefonlarınızdan bankacılık işlemlerini yapabilirken gene HSBC telefon bankacılığı yoluyla da telefonda sıra beklemeden anında işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ayrıca, HSBC Advance ürünüyle müşterilerine akça yönetimi hakkında da desyegâne veriyor. Bu bağlamda kolaylıkla harcama analizlerinize ulaşarak bütçe yönetimi yapabiliyor ve akça akışınızı da takip edebiliyorsunuz.

HSBC Advance ürününe sahip olabilmek için HSBC şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın