Hollanda’da Banka Hesabı Açmak için 3 Tüyo

Hollanda’da Banka Hesabı Açmak için 3 TüyoHollanda’da Banka Hesabı Açmak için 3 Tüyo
Hollanda'da Banka Hesabı A&ccelisan ;mak i&ccelisan ;in lüzumlu dokümanlar ve yapılması gerekenler.

Diğer Avrupa Birliği ülkelerine nazaran Hollanda’da banka hesabı a&ccelisan ;mak bazı dokümanlarle ger&ccelisan ;ekleştirilmektedir. Yazımızda Hollanda ülkesinde nasıl banka hesabı a&ccelisan ;abileceğinize değin öneriler ve hesap a&ccelisan ;abileceğiniz banka tavsiyelerinde bulunacağız.

Hollanda’ya henüz yerleştiyseniz muhtemelen kira ödemeleriniz, maaş ödemeleriniz, alışverişleriniz i&ccelisan ;in ve öğrenciyseniz ailenizin size nakit gönderebilmesi i&ccelisan ;in banka hesabı a&ccelisan ;manız gerekecektir. Şimdi ü&ccelisan ; başlıkta vereceğimiz tüyolarla beraber Hollanda’da yeni bir banka hesabı nasıl a&ccelisan ;ılır bakalım.

Hollanda Bankalarında Hesap A&ccelisan ;mak i&ccelisan ;in lüzumlu belgeler

Hollanda’da banka hesabı a&ccelisan ;abilmeniz i&ccelisan ;in sizden tüm bankalar bazı evrakları/dokümanlari temin etmenizi isteyeceklerdir. Biz bankaların sizlerden hangi evrakları isteyeceğini aşağıda paylaşıyoruz. Bankaya gitmeden önce bu dokümanlari yanınızda bulundurmanız işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.

  • Ge&ccelisan ;erli kimlik
  • Burgerservicenummer (BSN numarası)
  • Adres kayıt belgesi ya da kira kontratı
  • celse izni

Yukarıdaki dört dokümanı hesap a&ccelisan ;tırmak istediğiniz Hollanda bankasına gitmeden önce yanınızda bulundurmalısınız. Bu arada, Burgerservicenummer olarak verdiğimiz BSN numarası; Hollanda’da formel işlemleri ger&ccelisan ;ekleştirebilmeniz i&ccelisan ;in şahsa özel olarak verilen vatandaşlık numarasıdır. Henüz BSN numarası almadıysanız, belediyeye kaydınızı yaptırdıktan 1 hafta sonra bu numarayı alabilirsiniz. Burgerservicenummer olmadan banka hesabı a&ccelisan ;tırmanız mümkün değildir.

Hollanda’da Hesap A&ccelisan ;tırabileceğiniz Bankalar

Hollanda’da banka hesabı a&ccelisan ;tırabileceğiniz, bir takım bankların listesini aşağıda görebilirsiniz.

ABN AMRO: Genellikle Hollandaca bilmeyen şahısların yeğleme ettiği banka olan ABN AMRO, İngilizce hizmetlerini Hollanda’da veren en iyi bankalardan birisidir. ABN AMRO ile bireysel bankacılık işlemlerinizi yapabilmeniz mümkündür.

ING: Ülkemizde de hizmet veren ING Hollanda kökenli bir bankadır. Dolayısıyla Hollanda’da da ING ile hesap a&ccelisan ;tırabilmeniz mümkündür.

Rabobank: Hollanda’nın en büyük bankalarından birisi olan Rabobank, web bankacılığı hakkında da olduk&ccelisan ;a geniş bir hizmet sunar ve yeğlemeinizi bu bankadan yana da kullanabilirsiniz.

Hollanda’da İnternet Bankacılığı

Ülkemizde olduğu gibi Hollanda’da da web bankacılığı kullanım oranları artış göstermektedir. ama Hollandaca bilmeyen kimseler i&ccelisan ;in Hollanda bankalarının web şubelerini kullanmak bir zulüm olabilir. &Ccelisan ;ünkü, &ccelisan ;oğu Hollanda bankası web üzerinden İngilizce lisan desteği sağlamaz. gene az önce belirttiğimiz gibi ABN AMRO ile hesap a&ccelisan ;arsanız web bankacılığını da İngilizce lisan desteği ile kullanabilmeniz mümkün olabilir.

Bunun dışında, Hollanda’da web bankacılığını kullanmak istiyorsanız hesap a&ccelisan ;arken mutlaka banka yetkilisine bu isteğinizi iletmelisiniz. Hollanda’da web bankacılığı hizmetleri şifre yaratıcısı ile ger&ccelisan ;ekleşmektedir. Bu isteğinizi bankaya iletmeniz halinde hesap kartınız ile beraber adresinize şifre yaratıcısını da göndereceklerdir.

 


loading...

Yorumunuzu Bırakın