Hesap İşletim Ücreti Almayan Banka

Hesap İşletim Ücreti Almayan BankaHesap İşletim Ücreti Almayan Banka
Hesap İşletim Ücreti Almayan Banka

Bankalar tarafından üç ayda bir alınan hesap işletim ücretlerinden bıktıysanız, hesap işletim ücreti almayan banka yazımı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyorum.

Daha önce ekonomist.co sayfalarında belki defalarca kere yazmış olabiliriz ama ben yeniden de bu konuyu yeniden gündeme getirmek istiyorum. sebep mi? Çünkü, artık bankalar arasında yaşanan müsabaka zirveye ulaştı ve bankalar teker teker masrafsız ürünlerini tüketicilere sunmaya başladılar. Üstelik siz masrafı olmayan bankacılık ürünlerinden herhangi birini yeğleme ettiğinizde elinizde hesap işletim ücreti, eft/havale gibi masraflara değin ücretler alınmayacağına değin bir sözleşme imzalıyorsunuz.

Daha açık söylemek gerekirse, bankalar sizden ücret almayacağına değin bir sözleşmeyi size getiriyor ve bir kopyası da size veriyor. Açacağınız mevduat hesabından hiçbir şekilde hesap işletim ücreti alınmıyor. Bu bankalarla alakalı Masrafsız ve Şubesiz Bankacılık için 7 Alternatif adlı bir yazı yazmıştık, bu yazıyı mutlaka okumanızı öneriyorum. Yazı içeriğinde büyük bankaların sunmuş olduğu hesap işletim ücreti bulunmayan 7 mevduat ürününü sizlere özellikleriyle birlikte anlatmıştık, eğer gerçekten artık bankalara masraf adı altında nakit nızı vermek istemiyorsanız aralarından bir seçim yapmanız gerekiyor.

Hesap işletim bedeli meydan bankalar neredeyse her yıl en az bir fatura tutarı kadar ücret kesiyor. Bunun dışında EFT ve Havale gibi işlemler için de ekstra masraf ödemek zorunda kalıyoruz.

Masrafsız bankacılık avantajları arasında, en esas özellik hesap işletim ücretinin alınmıyor olması gibi görünse de aslında çok daha fazla avantajları yer alıyor Örneğin, nakit transfer (Havale ya da EFT) bedeli bulunmuyor. birden fazla YTL mevduat, döviz hesabı açabiliyoruz. Bir de nakit biriktirmek isteyenlere oldukça yüksek ürem bu bankaların ürünleriyle birlikte geliyor. İnsan daha ne ister ki…

Son olarak, sizlerde bankalara sözde “masraf” adı altında bedel ödemek istemiyorsanız yukarıdaki vermiş olduğum bağlantı da bulunan seçenekler arasından hesap işletim ücreti almayan yeni bankanızı seçmeye başlayabilirsiniz.


loading...

Yorumunuzu Bırakın