Harikalar Yaratan Öğretmenler yarışması başlıyor

Öğretmenlerin teknolojikullanımını yaygınlaştırmayı amaçlayan Microsoft Türkiye, geçtiğimiz sene başlattığı “Harikalar Yaratan Öğretmenler Yarışması”na bu sene milli Eğitim Bakanlığı’nın işbirliğiyle devam ediyor. Microsoft ve milli Eğitim Bakanlığı, müsabaka dahilinde öğretmenlerin teknoloji ile yarattığı başarı hikayelerini paylaşarak teknoloji ile yapılabilecekleri hakkında ilham vermeyi hedefliyor
Harikalar Yaratan Öğretmenler yarışması başlıyorHarikalar Yaratan Öğretmenler yarışması başlıyor
Teknolojiyi tüketen değil, üreten bir Türkiye hedefiyle çalışmalarını sürdüren Microsoft Türkiye, eğitim alanındaki dijital dönüşümün desteklenmesi emeliyle 2015 senesinde başlattığı ‘’Harikalar Yaratan Öğretmenler’’ yarışmasını milli Eğitim Bakanlığı’nın işbirliği ile 2016 senesinde da sürdürüyor. yarışma dahilinde öğretmenlerin Microsoft teknolojileriyle yarattığı başarı hikayelerini Sway, Office Mix, Word ya da video formatında 31 Aralık 2016 tarihine kadar yarışmanın web adresinde paylaşması kâfi Öğretmenler iki değişik kategoride yarışacak Harikalar Yaratan Öğretmenler yarışması ‘Teknoloji Kahramanları’ ve ‘STEM Öncüleri’ olmak üzere iki değişik kategoride düzenlenecek. Öğretmenler ‘Teknoloji Kahramanları’ kategorisine Windows 10, OneNote, Office365, Office Mix Sway ve Skype gibi Microsoft eğitim araçlarını kullanarak ortaya koyduğu başarılarla, ‘STEM Öncüleri kategorisine ise Kodu, Minecraft, Touchdevelop, Microsoft Small Basic ve benzeri Microsoft yazılım geliştirme araçlarını kullanarak yaptıkları ders etkinlikleriyle yarışmaya başvurabilecek. Microsoft’un ve ulusal Eğitim Bakanlığı yetkililerin değerlendirmesi neticesinde her 2 kategoride de başarılı görülen ilk 3 öğretmene mükafat verilecek.
Harikalar Yaratan Öğretmenler yarışması başlıyorHarikalar Yaratan Öğretmenler yarışması başlıyor
Ücretsiz teknoloji eğitimi fırsatı Her 2 kategoride de İlk üçe giren öğretmenlerin öyküleri video olarak hazırlanarak Türkiye’deki binlerce öğretmenle paylaşılacak. Microsoft Türkiye, yarışmada başarılı bulunan öğretmenlerin hem kendisi hem okulundaki çalışma arkadaşları ve öğrencileri için parasız teknoloji eğitimleri verecek. Ayrıca her iki kategorinin birincileri de 14-16 Mart tarihlerinde cenup Kore’nin başkenti Seul’de gerçekleştirilecek Microsoft E2 küresel Educator Exchange etkinliğine katılmaya hak kazanacak. Ödül Töreni 10 Mart’ta Ankara’da 6 Şubat 2017 tarihinde sonuçların duyurulacağı Harikalar Yaratan Öğretmenler yarışmasının mükafat töreni ise 10 Mart 2017 tarihinde Ankara başşehir Öğretmen Evi’nde gerçekleştirilecek. Siteye gitmek için burayı tıklayın.
loading...

Yorumunuzu Bırakın