Harcanan para geri döner mi? Görünüşe göre dönüyor

Harcadığı dolarların üzerine adresini yazan adam, nakit ların yeniden kendine arka dönmesini sağlıyor.

Harcanan para geri döner mi? Görünüşe göre dönüyorHarcanan para geri döner mi? Görünüşe göre dönüyor
Dolar

Harcanan nakit nın arka dönmesinin yegâne yolu yeniden nakit kazanmaktır. Biz bunu böyle biliyoruz ama ABD’de yaşayan Gary adlı bir adam çok farklı bir taktik izleyerek harcadığı nakit ların kendine yeniden arka dönmesini sağlıyor. Bir çeşit nakit sından nakit kazanıyor da diyebiliriz. Görünüşe göre başarılı da oluyor.

nakit kazanmak için alakanç birçok yol mevcut Herkes farklı yolları yeğleme ediyor. Alışılmamışın dışında nakit kazanma hikayeleri de gerçekten alaka çekici oluyor. Genelde dolandırıcılardan bu denli hikayeleri duymaya alışsak da Gary, kanuni olarak bu tanıma girmiyor.

64 yaşındaki Gary adlı bir adam ABD’nin Arizona eyaletinin en büyük şehri Phoenix’te yaşıyor. Birkaç yıl önce harcadığı nakit ların yeniden kendine dönmesi için basit ve benzersiz bir yol bulan adam, sahip olduğu her bir banknotun üzerine el yazısıyla adresini ve adını yazıyor. Daha sonra farklı banknotların üzerine ‘Eğer imkanınız varsa lütfen bu nakit yı bana arka verin’ şeklinde notlar bırakıyor.

İşin tuhaf olan yanı da insanlar ellerine geçen bu banknotları Gary’e arka gönderiyorlar. vakit içinde Gary, kendi yöntemlerini de geliştirmiş. Örneğin, insanlar 10 ya da 50 dolarlık banknotları basit basit arka göndermezken, 1 dolarlık banknotlardan daha basit vazgeçiyor ve arka gönderebiliyorlar. Bunun farkında olan Gary, çoğu vakit 1 dolarlık banknotlar için bu çalışmayı yapıyor.

Görsel: CBS 5 (KPHO Broadcasting Corporation)

Uyguladığı yöntemle aylık 60 dolar arka alabilen adam, yalnızca ABD’den değil neredeyse tüm dünya ülkelerinden nakit larının bir kısmını arka almayı başarmış. Gary’e Hollanda’dan da nakit gönderen var, Avustralya’dan da.

2012 yılında Arizona’nın mahalli kanallarından CBS5 tarafından ulaşılan Gary, servet kazanamasa da en azından faturalarını bu yolla ödeyebildiğini belirtiyor.

Türkiye’de nakit üzerine yazı yazmanın kanuni suç olduğunu da hatırlatmadan geçmemek gerekiyor.


loading...

Yorumunuzu Bırakın