HALK İNDİRİMLERİ BEKLEMEK ZORUNDA MI?

HALK İNDİRİMLERİ BEKLEMEK ZORUNDA MI? HALK İNDİRİMLERİ BEKLEMEK ZORUNDA MI?

Fulya Öztürk Placing

Stratejik İmaj ve Stil Danışmanı, Yaşam ve Oyuncu Koçu

http://www.facebook.com/fulyaozturkplacing

http://twitter.com/FOzturkPlacing

fulyaozturkplacing@gmail.com

HER manada OUTLET

Halkın özlediği bir şey bana kalırsa… gerekli de.. Bu yazı ‘kamu ı düşünmeyen’ insanlara hitap etmiyor; bu yüzden kendilerinden burun kıvırmak yerine sayfayı diğer sayfalar için terk etmelerini rica edebilirim…

Outlet, bir önceki dönemdan satılmamış parçaların göz alıcı bir indirimle satışa sunulması denebilir. Bazıları bu parçaları ‘demode’ de sayabilir. Bense, giysiye çok akça harcamak istemeyen kişiler adına bu parçalar için ‘bir sonraki dönem yegânerar moda sayılacak kıyafetler‘ diyebilirim. Hem ne mevcut ki, bazı çok ünlü zincir mağazalar hâlihazırda ‘ikinci derece’ saydığı Doğu Avrupa ve Uzakdoğu ülkelerinde bir önceki dönemu yeni dönem diye duyurmuyor mu hâlihazırda?

Bu yazıyı yazma amacım ise çok daha anlamlı aslında… Kişisel fikrim, yalnızca giyim için outlet kavramının çok dar bir alanda hizmet etmesi. Evet, outlet kamu a hizmete ve yarara dönüşmeli.

Artık filmler ve kitaplar da dönemluk hit oluyor. Birkaç ay sonra yüzlerine bile bakan yok – klasikleşebilecek yahut kült film ve kitaplar hariç… O halde bunların indirimli satılabileceği yerler sebep olmasın? Vatandaşlarının kitap okumadığından yahut kültür ürünü diye ekstrem fiyattan satılan kitaplardan yakınanlar sebep daha çok film ve kitaba böylelikle yönlendirilmesin?

Hem kamu niye indirim zamanlarını beklesin ki? Film, kitap, mobilya, mücevher, elektronik eşya, kayak takımları hatta otomobil için belirli outlet merkezleri oluversin işte. Nasılsa hepsi artık ikinci dönemda yüzlerine bakılamayacak kadar eski sayılmıyor mu artık? Yoksa heryerde mevcut da bir yegâne Türkiye’de mi yok?

HALK İNDİRİMLERİ BEKLEMEK ZORUNDA MI? HALK İNDİRİMLERİ BEKLEMEK ZORUNDA MI?

demode FULYA ÖZTÜRK PLACING kıyafet manşet moda outlet 2016-02-14
loading...

Yorumunuzu Bırakın