Günümüzün En İyi Yatırım Aracı: Gayrimenkul (Emlak)

Günümüzün En İyi Yatırım Aracı: Gayrimenkul (Emlak)Günümüzün En İyi Yatırım Aracı: Gayrimenkul (Emlak)
Gayrimenkul (Emlak) Yatırımı

Uzun vadede ileriye dönük olarak, çeşitli faaliyetlerde kullanılmak üzere alınan hane dükkân, arsa ve arazi gibi emlak türlerine yapılan yatırım, gayrimenkul yatırımına girer. Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları (GYO’lar) ise gayrimenkule dayalı kapital piyasası araçlarına, gayrimenkul projelerine yatırım yapabilen, değişik projeler hayata geçirmek üzere adi ortaklıklar kurabilen ve kapital Piyasası Kurulu’nu alakalı tebliğinde ruhsat verilen diğer faaliyetleri yürüten kapital piyasası kurumlarıdır. Gayrimenkul yatırımı halen dünya da olduğu gibi ülkemizde de bir numaralı yatırım aracı olarak kabul edilmektedir.

Gayrimenkul (Emlak) Alımıyla Yatırım

Gayrimenkul (emlak) piyasası her ne kadar kârlı bir yatırım aracı olarak görünse de, birçok çevresel, politik ve ekonomik faktör fiyatların dalgalanmasına sebep olabilir. Bu yüzden gayrimenkulü alırken ucuza almalı başka bir deyişle alırken kazanmalı çünkü ne vakit ve hangi şartlarda satmanız gerekeceği belli olmadığından değerinde ya da değerinin üzerinde bir emlağı satın almak yatırım olarak düşünülemez. Gayrimenkul almadan önce piyasa hakkında detaylı bir araştırma yapmak ve bu mevzu da profesyonel kişi ve kuruluşlara danışmak ve edinilen bilgiler doğrultusunda gayrimenkul yatırımınıza yön vermelisiniz. Bu arada kısa vadede gelir elde etmek amacıyla gayrimenkul yatırımı yapmanın ne kadar yanlış olduğunu da unutmamalısınız.

Gayrimenkul (Emlak) Yatırımında Bunlara Dikkat Edin

Eğer gayrimenkul alımıyla ileriye dönük olarak, uzun vade de ciddi gelir elde etmeyi düşünüyorsanız, bu işin püf noktası olan aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz gerekir:

1. vakite yatırım yapın, bu sizi korkutmasın.
iki Değerinin üzerinde biraz fazla nakit vermiş olsanız da her vakit en iyi mevkiden gayrimenkul almaya çalışın.
3. Alacağınız gayrimenkul, şehrin büyüme istikametine doğru olsun.
dört Almayı düşündüğünüz gayrimenkulün etrafında bu işlerle uğraşan ciddi ve dürüst profesyonellerden destek alın.
5. Şehrin varsılleri, gayrimenkul olarak ne tarafa kayıyorsa sizde o tarafa yönelin.
6. Başkalarının peşine takılmayın.
7. Pazarlık yapmadan gayrimenkul almayın.
8. Gayrimenkulünüzü satarken çoğu vakit ilk öneriin en iyi öneri olduğunu sakın unutmayın.
9. Yeni mevzut projelerini takip edin ve fırsatları avantajlara dönüştürün.
10. Öğrenene kadar küçük yatırımlardan başlayın.

Emlak Zengini: Donald Trump Eğer emlak (gayrimenkul) yatırımı mevzusunda daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız, dünyanın en varsıl emlak yatırımcılarından olan Donald Trump’ın “Büyük Düşün” adlı kitabını okumanızı tavsiye ederiz. Trump, bu kitabında sıfırdan nasıl gayrimenkul varsıli olduğunu önemli dersler vererek anlatıyor. Kitapla alakalı daha fazla detaya alakalı başlık bağlantısı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Son olarak da bu gayrimenkulü yatırım aracı olarak kullanacağınızı ve vakit ı gelince mutlaka bir gün satacağınızı düşünerek alın.


loading...

Yorumunuzu Bırakın