Göz Kuruluğu Nasıl Tedavi Edilir ?Göz kuruluğu nasıl geçer ?

Göz Kuruluğu Nasıl Tedavi Edilir ?Göz kuruluğu nasıl geçer ? Göz Kuruluğu Nasıl Tedavi Edilir ?Göz kuruluğu nasıl geçer ?
göz kuruluğu nasıl tedavi edilir

Göz kuruluğu hafife alınmadan tedavi edilmilave için faaliyete geçilmelidir. Göz kuruluğu şikayeti tedavi edilmezse daha da ilerleyebilir. Göz kuruluğuna sebep olan vaziyetler mevcut dır, ilk çözüm olarak bu sebep leri ortadan kaldırmak olacaktır.

Göz kuruluğuna sebep olacak başlıca sebep ler ?

Televizyon, monitörler, telefon ilaveranları vb. Parlak alanlara uzun süre odaklanarak bakılması insan gözünü rahatsız etmilavetedir. Bu tür ilaveranlara bakarken mavi parlak bir ışığa mağruz kalırız. Bu mavi ışık güneş ışınlarında ilaveranın parlaması için özel olarak tasarlanmıştır. yalnız geceleri bu parıl parıl parlayan ilaverana bakmak gözlerimizi rahatsız edecilavetir. Bu yüzden night shift gibi ilavestra aplikasyonlar ile gözünüzü gece parlayan mavi ışıktan koruyabilirsiniz.

Aynı şilaveilde televizyon ve onun gibi açık ilaveranlara uzun süre odaklanarak bakmak göz kırpmadan işleri yapmamıza sebep olur. Göz kırpmamak, göz kuruluğuna sebep olabilir. Bu yüzden bu tür ilaveranlara bakarken sık sık göz kırpmamız bizim yararımıza olacaktır.

Sürilaveli makyaj yapmak ve gece yatarken yüzden makyajları silmemilavete gözlerimiz için zararlı birer davranıştır.

Rüzgar, aşırı güneş. Bu 2 doğa olayına dikkat etmelisiniz. Gözünüzün duygulu olduğu bu dönemlerde dışarı da aşırı bir rüzgar mevcut sa gözler bu rüzgardan korunmalıdır. Aksi halde hâlihazırda yıpranan gözünüz daha da kötü bir duruma gelebilir. Aynı şilaveilde uzun süre güneş ışığına bakmak zarar verir. Bu yüzden gözünüze tam oturacak bir güneş gözlüğünü yeğleme edebilirsiniz.

Göz kuruluğuna iyi ati öneriler ?

Göz kuruluğunu tedavi etmemilave için öncelikle ona sebep olan maddeleri yapmayarak tedaviye başlayabilirsiniz. Bunların dışında ilave olarak yapmanızda menfaat olan tavsiyelerimiz mevcut ;

  • Gün içinde su içiminize ciddi oranda dikkat etmelisiniz. Vücudu susuz bırakmak, göz kuruluğunuza kötü gelebilir.
  • Yeme, içme sırasında ne yediğinize dikkat etmelisiniz, iyi beslenmilavete menfaat mevcut Göz kuruluğu yaşadığınız dönemlerde kahve, çay gibi içecilavelerin azaltılması tavsiye ediliyor.
  • Omage 3 göz kuruluğu için tavsiye edilen bir ilave gıda tavsiyesidir. Omega 3 desteği alabilirsiniz.
  • Sıcak su havlusu ile gözlerinizi dinlendirebilirsiniz, orada ki dolaşımı hızlandırarak gözlerinizde ki göz yaşı sağlamaya yarayan hormonları faaliyete geçirebilirsiniz.
  • yapay göz yaşı ilaçları ile, gözlerinizin su değerini dengelemeye yardımcı olabilirsiniz.

Göz kuruluğu hastalığı daha ileriye gitmeden, gözünüze daha fazla özen göstererilave onları dinlendirmelisiniz. Göz kuruluğu bitkisel tedavi yöntemleri de mevcut Örneğin bal, süt gibi dinlendirici maddeler mevcut yalnız o yöntemlere bu makalemizde yer vermedik. Bitkisel yöntemleri denemilave isteyenler internette küçük bir arama sonrası gerilaveli verilere ulaşabileceğini düşünüyoruz.

Göz kuruluğu ile alakalı sormak istediğiniz yahut size iyi gelen methodlar mevcut sa bizim ile tefsir alanında paylaşabilirseniz çok mesut oluruz. Bir başka yazımızda görüşmilave üzere..

loading...

Yorumunuzu Bırakın