Google Play’deki İngilizce sorununun çözümü

Android cihazlarda Google Play Store’a gelen son güncellemeyle beraber Türkiye’deki bir hayli kullanıcıda uygulamanın dili İngilizce olarak değişti. Google Play Store’u yeniden Türkçe olarak kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.
Google Play’deki İngilizce sorununun çözümüGoogle Play’deki İngilizce sorununun çözümü
Google Play’de son güncellemeyle beraber menülerin İngilizce görünüme geçmesi bir hayli kullanıcının dikkatini çekti. Android uslu telefonlara gelen son güncellemeyle beraber Türkiye’de kullanılan cihazlarda bir problem oluştu ve bazı kullanıcıların Google Play Store’u Türkçe’den İngilizce’ye geçti. Bu problemi çözmek için yapmanız gereken çok kolay bir proses mevcut şayet kullandığınız cihazda da Google Play Store’un dili İngilizce’ye geçtiyse bu adımları takip edebilirsiniz: “Ayarlar > aplikasyon ayarlarına” girerek buradan “Google Play Store‘u” seçin. Aşağıdaki görselde de göründüğü gibi sağ üstteki üç noktaya tıkladığınızda güncellemeleri kaldırın anlatımı beliriyor. Buna bastığınızda cihazda bulunan “Play Store fabrika ayarlarına dönüyor” ve yeniden eskiden olduğu gibi Türkçe proses yapabiliyorsunuz.
Google Play’deki İngilizce sorununun çözümüGoogle Play’deki İngilizce sorununun çözümü
  Sorunun sebep kaynaklandığı henüz bilinmiyor yalnız Google, yayınlayacağı bir sonraki güncellemede problemi giderecektir. problem giderilene kadar Play Store’u güncellememenizde yarar mevcut
loading...

Yorumunuzu Bırakın