Google Now kaldırılıyor mu?

Android’li telefonunuzda Google’ın “saf” Android görünümünü elde etmenizi sağlayan Google Now, yakında bize elveda diyebilir.
Google Now kaldırılıyor mu?Google Now kaldırılıyor mu?
Android’in en sıkıcı taraflarından bir tanesi, üreticiler tarafından telefona eklenen hususi arayüzler. Son senelerde hal eskisi kadar can sıkmasa da çoğu kullanıcı, Google’ın arayüzünü kullanmayı yeğleme ediyor. Google’ın Nexus telefonlarda kullandığı launcher’ı (giriş ekranı), bir müddettir bütün Android kullanıcıları tarafından Google Play Store’dan indirilebiliyor. yalnız yeni Google Pixel telefonlarla baştan dizayn edilen launcher’ın peşinden Google Now, yakında tarihe karışabilir. Google, Google Mobile Services’ı (GMS) kullananlara Now launcher’ın Play Store’dan ve GMS paketinden 2017’nin ilk çeyreğinde kaldıracağını denen bir eposta gönderdi.
Google Now kaldırılıyor mu?Google Now kaldırılıyor mu?
Google’a göre Android giriş ekranını sağa kaydırıp arama ve kartlı haber akışını görmek isteyenler, GMS’deki “Search Launcher” uygulamasını kullanabilecekler. Telefonundaki launcher’ı Google Now ile değiştirmek isteyenler ise artık bunu yapamayacaklar. gene de çoğu Android’li telefonda ekranı sağa kaydırarak Google aramasına ulaşma özelliği bulunduğundan, bu özellik için Google Now’a ihtiyacınız olmayabilir. Google’ın gelecekte Pixel launcher’ı bütün Android‘li telefonlara açma ihtimali de mevcut neticede Google Now launcher ile çoğumuz bu şekilde tanışmıştık.
loading...

Yorumunuzu Bırakın