Google internet hızımızı ölçecek

Google’da arama yaparken ‘3+4’ dediğimizde cevap vermesine ya da yarın hava nasıl olacak dediğimizde cevap vermesine alıştık.

Her ne kadar fiberliyoruz denip sokakta oynansadazaten helikopterle şovlar yapılsada ülkemizin webi çok büyük sorunlara sahip. Fiberin halen çok kısıtlı yerlerde kalması zaten AKK problemi ve upload problemi bunların en büyüğü. İşte bu yüzden de web sürat ımızı daha çok merak edip ‘acaba kaça düştü?’ ‘AKK’ya girdim mi?’ gibi soruları kendimize soruyoruz. Google bu sorulara sürat lıca cevap bulabilmek için servisini devreye sokmuş vaziyette

Bundan sonra Google’a ‘İnternet sürat ımı ölç’ dediğinizde Google web sürat ını arama ekranı içerisinde ölçecek ve size bildirecek. Google’ın sürat testinin hangi altyapıyı kullanacağı ve Speedtest gibi yaygın bir ağa sahip olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Özellik an itibariyle yalnızca Amerika’da kullanıma sunulmuş vaziyette ancak test evreleri geçtikten sonra bütün dünyada yayına girmesini bekliyoruz.

Google’ın arama ekranında kendi sürat testini yapması Speedtest’i etkileyip etkilemeyeceğini ise bekleyip göreceğiz. Google belki de Speedtest’in altyapısı üzerinden hizmet verecek. Belki de çok az detay sunacağı için kullanıcılar Speedtest’e yönelecek. Belki de alışkanlıklar sebebiyle pek bi değişim olmayacak. İşte bunlar hep bilinmezlikler. kesin olan ise bu bilinmezlerin kısa sürede kesinleşeceği.

Google internet hızımızı ölçecekGoogle internet hızımızı ölçecek

Özelliği denemek isterseniz Amerika’ya VPN ile baplanıp Google’a check my web speed yazmanız ehliyetli olacaktır.

loading...

Yorumunuzu Bırakın